Nejprve se zdálo, že se závod snad ani neuskuteční. Sněhové podmínky byly dost mizerné a předpověď na den závodu také neslibovala nic pěkného. Páteční kvalifikace byla dokonce zrušena. Co se ale nestalo…přes noc napadlo téměř 30 čísel nového sněhu, počasí bylo jako od Josefa Lady, takže nebyl důvod závod nespustit. Organizačně klapalo vše, jak má.

V první části kopce museli všichni zdolat celkem úzký žlebík, který se pak rozšiřoval do široké pláně. Ta byla poseta různými skalkami, kde si mohli všichni vybrat ze spousty možností a předvést ze sebe to nejlepší. Holky se s prudkým kopcem opravdu nepáraly, úzký žleb projely lépe než někteří pánové, a přes malá škobrtnutí předváděly opravdu parádní jízdy. Na prvním místě skončila Švédka Matylda Rapaport a Mistryní České republiky se stala Simona Hrstková, která tak obhájila loňský titul. Gratulujeme všem!

Výsledky:

Ski

 1. Matilda Rapaport (Švédsko)
 2. Katharina Schuler (Rakousko)
 3. Clare Burns (USA)
 4. Lea Hartl (Germany)
 5. Simona Hrstková (ČR)
 6. Lucie Kavalcová (ČR)
 7. Simona Hrstková (ČR)
 8. Sabine Schipfinger (ČR)
 9. Seraina Murk (Švýcarsko) - DQ

SNB

 1. Liz Kristoferitsch (Rakousko)
 2. Monica Font (Andora)
 3. Mikaela Hollsten (Finsko)
 4. Marlies Nindl (Rakousko)
 5. Ursula Wohlschlager (Rakousko)

Kompletní informace o výsledcích najdete na stránkách Scott Czech Ride.

Co o závodu říkají:

Monča Tatarková, rozhodčí závodu

Tento rok som bola trošku sklamaná, lebo na štartovej listine bolo len 9 báb lyžiarok a 5 báb snowboardistiek. Myslím si, že v rámci FWQ pretekov už jazdí veľa vyjazdených a pekne lyžujúcich freeskieriek :) Toto sme mohli vidieť aj teraz v Lenzerheide :) Z môjho pohľadu rozhodcu, lyžiarky predviedli veľmi pekné a aj technicky naročné jazdy. Je vidno, že aj baby si posúvajú svoje hranice. Dokážu si vyberať náročnejšie lajny a aj skákať z vyšších skál :) Mrzela ma jazda Simči Hrstkovej a jej „jemného“ zošuchnutia sa zo skál, lebo inak mala veľmi pekne vybratu líniu jazdy a jej umiestnenie mohlo byť ovela lepšie :) Milo ma prekvapila aj Matilda Rappaport, ktorá oproti minulému roku zjavne zlepšila techniku lyžovania.
Ja len tajne dúfam, že na pretekoch sa bude stretávať stále viac báb, ktoré si bubú schopné konkurovať a tým aj zvyšovať úroveň pretekov :) Aj keď tie tohtoročné v Lenzerheide boli zas o niečo lepšie ako tie minuloročné a dúfam, že tie budúcoročné budú o niečo lepsšie ako tie tohtoročné :) Klobúk dole pred organizátormi :)

Simča Hrstková, vítězka SCR, se tak rozepsala, že jsme se rozhodly z toho udělat samostatný článek. Článek o závodu pohledem Simči si můžete přečíst zde

Podívejte se na finálové jízdy holek:

Dokument ze závodu jste mohli shlédnou zde: ČT4sport: 5.4.2010 14.00 (25 min) (další reprízy budou vysílané 9.4. a 10.4. 2010)