Jak byste stručně představila Vaši firmu?

Před třemi lety jsem pro své děti hledala vlněný materiál na domácí výrobu oblečení, jaké nebude nikdo mít. Žádný český výrobce dětské merino oblečení nenabízel. Cesty mě vedly čím dál blíž ke zdrojům úžasných merino přízí s certifikáty pro miminka a nápad vyrábět merino oblečení ne jen pro svoje děti byl jen logickým vyústěním. V současnosti je 90% našich produktů vyráběných ve vlastní pletárně a šicí dílně, takže zákazník si kupuje skutečně český výrobek a zároveň podporuje domácí zaměstnanost – takové domácí fair trade.

Začínáme sloganem – merino oblečení ve všech vrstvách pro celou rodinu. Daří se Vám ho naplňovat?

Pro mě je středem moje rodina, manžel a čtyři děti. Přirozeně se snažím rozšiřovat nabídku tak, aby si každý z nich mohl vybrat. Mezi mé zájmy patří i sport a móda. Mým snem byla kolekce funkčního spodního prádla a oblečení na sport a také modely do společnosti nebo jen tak na parádu. A tyto sny se postupně realizují :-).

Čeho by si především měly naše čtenářky všimnout?

Sportovkyně jistě ocení trička z kolekce Merino Joy. Dále dámská bolerka s tílkem na ramínka ve čtyřech ladících barvách, skvělá na letní večer, ale i na indoor sporty. Jistě zaujme i kolekce Perfect Joy se spodním prádlem. A maminky mají k dispozici naši první kolekci Bundle of Joy pro miminka.

Čím Vás zaujala právě merino vlna?

Je to materiál, který vymyslela příroda, člověk se ho všemožně snaží napodobit, ale stejně se může jeho dokonalosti jenom přiblížit. Při sportu důležitá prodyšnost, transport vlhkosti z povrchu těla, pocit sucha velmi krátce po zahřátí, termoregulace - všechny tyto vlastnosti nabízejí i mnohé syntetické funkční oděvy, ale všechny se snaží pouze dosáhnout na vlastnosti merino vlny. Pochopitelně umělé materiály snesou téměř jakékoliv zacházení dané druhem zátěže, což mluví pro jejich použití tam, kde by vlna utrpěla. Velmi podstatným prvkem je také ekologické hledisko. Ovčí vlna je stoprocentně obnovitelný zdroj, také se v přírodě beze zbytku odbourává, její zpracování nenese s sebou takovou zátěž, jako výroba syntetických vláken.

To zní, jakoby merino vlna neměla žádná negativa.

Ono záleží na způsobu použití – má vlastnosti, které je třeba zohledňovat. Často zmiňovaná delší doba schnutí – dnes už ale není takový problém mít vlněná trička dvě, takže když je jedno mokré, vezmu si druhé. Velkou výhodou je samočistící schopnost vlny, takže časté praní není nutné a po použití nezanechává pachovou stopu, čili po několika dnech nemusíte utíkat sami před sebou. Zmíním i křehkost vlny v mokrém stavu, tomu se musí přizpůsobit ždímání a také nezatěžovat ji velkou váhou třeba batohu na delších túrách, vlákno by se mohlo potrhat. Alergické projevy na merino vlnu jsou velmi ojedinělé a v četnosti srovnatelné s citlivostí na umělá vlákna.

Máte pro naše čtenářky připraveného něco speciálního?

Nové i stávající zákaznice, které dočetly až sem, si můžou za odměnu uplatnit slevu 10% na celou objednávku, když na jejím konci zadají heslo „wild-cat“ do příslušné kolonky. Sleva se dá uplatnit jen jednou, nesčítá se s ostatními slevami. Akce bude trvat během celého května.


Více na www.bundles.cz