Jako na opičí dráze si budete se svými ratolestmi připadat v lanovém parku ve vesničce Kaltern/Caldaro, která se nachází přímo na Jihotyrolské vinařské stezce. V lanovém parku budou vaše ratolesti v naprostém bezpečí a zažijí tu spoustu dobrodružství. Prolézt si tu mohou 7 různých lanových tras, včetně vzrušujících seskoků.
Propast Bletterbach Gorge je často označována jako jihotyrolský „Grand Canyon“. Jedním ze vstupních míst je například horská vesnička Aldein/Aldino (severně od Bozen/Bolzana), kde se nachází i informační centrum pro turisty. Děti se tu zábavnou formou seznámí s dějinami planety Země. Procházka roklí je jako cesta milióny let dějin planety Země. V různých vrstvách hornin byly nalezeny zkameněliny mušlí, zbytky potravy, fosílie rostlin a stopy více než 20 druhů dinosaurů. Některé z těchto nálezů si dnes můžete prohlédnout v informačním centru Geoparku Bletterbach. V kaňonu se také pravidelně konají procházky roklí s odborným výkladem.

S dětmi na vodu

Vodní turistika je pro děti skvělá zábava a i v Jižním Tyrolsku je spousta možností, kam na vodu vyrazit. Od května do září mohou děti od 4 do 12 let vyrazit s instruktorem na klidnou řeku Etsch/Adige. Pádlování mezi vesničkami Kastelbell/Cas­telbello a Naturns/Naturno v údolí Vinschgau/Val Venosta pro ně bude jistě zajímavým zážitkem. Instruktoři společnosti Acquaterra Rafting Club zajistí stoprocentní bezpečnost děti. Na rafty můžete poslat svoje ratolesti i na řeku Rienz/Rienza v údolí Pustertal/Val Pusteria (jízda v délce 12 km) nebo řeku Ahr/Aurino v údolí Ahrntal/Valle Aurina (jízda 7 km). Více informací získáte v klubu Rafting Club Activ.

Další informace o Jižním Tyrolsku najdete na www.suedtirol.info a aktuální informace o tom, co se děje v Jižním Tyrolsku hledejte také na www.facebook.com/jiznityrolsko.