Účastníci Bike Adventure tak budou mít výjimečnou příležitost podívat se i do centrálních částí vojenského prostoru a užít si bikování v hlubokých, nepřístupných lesích na rozhraní středočeského, plzeňského a jihočeského kraje. Kromě lesů patřících armádě povede část tras také po třemšínském hřebeni a v polesí Trhoň. Neméně zajímavé bude i samotné centrum závodu, které je plánováno v buddhistickém Centru pro meditaci v ústraní u Těnovické skály, asi 3 km severovýchodně od Spáleného Poříčí.

Novinkou letošního ročníku bude vložený závod Loap BA Challenge, inspirován historií Bike Adventure a podobných podniků v zahraničí. Loap BA Challenge je určen těm nejnáročnějším příznivcům BA – závodníci se nebudou po první etapě vracet zpět do centrálního kempu, ale budou nocovat v určeném místě někde na trase závodu, ve stanu, který si společně s dalším povinným vybavením povezou s sebou. Spolehnout se tak budou moci jen sami na sebe, odměnou jim ale bude o to silnější a romantičtější zážitek.

Zájemci o start na Merida Bike Adventure by měli pozorně sledovat stránky závodu www.bike-adventure.cz. O účast v závodě bývá vždy velký zájem a kapacita startovních čísel bývá vyprodána během několika málo hodin. Desátý ročník Merida Bike Adventure se uskuteční o víkendu 24. – 25. 7. 2010.

www.bike-adventure.cz/2010/