Proto ani naše redakce neodolala, zavítala na Petřín a připravila pro vás sérii protahovacích cvičení v samotném centru Prahy.

A nezůstaly jsme jen u sportu, neboť k dobré kondici a příjemnému pocitu ze cvičení rovněž patří také pěkné sportovní oblečky. Proto se partnerem seriálu stala značka NIKE, která nás divoké redaktorky oblékla.

Produkty je možné vybrat na www.fitnessclub.cz.                        
Cviky


ZÁDOVÉ SVALY

Postavte se do stoje rozkročného. Předkloňte se a paže položte na ramena své kolegyně. Držte rovná záda hlavu v prodloužení páteře a pravidelně dýchejte. Setrvejte 15 vteřin
Již samostatně opakujte stejný postoj a ukloňte tělo do strany a držte tělo v úklonu 10 vteřin Nezapomeňte podsadit pánev. Paži vytáhněte do dálky a na napětí vyvíjejte až do konečků prstů.PRSNÍ SVALY

Postavte se do mírného stoje rozkročného, paži opřete např. o strom. Loket svírá pravý úhel (správná výška položení dlaně ovlivňuje protažení specifické části prsních svalů). V této poloze setrvejte 15 vteřin a pak vyměňte ruce. (současně protahujete přední části ramen, částečně biceps a předloktí)

PŘEDNÍ STRANA STEHNA

Postavte se do mírného stoje rozkročného , nohu pokrčte v koleni směrem k zadku, ruka tlačí za nárt nohy směrem k tělu a mírně vzhůru. Setrvejte 15 vteřin. Doporučujeme opřít se rukou např. o strom. Pozor na kolena, je důležité držet je ve stejné úrovni a případně podsadit pánev pro intenzivnější protažení přední strany stehna.LÝTKOVÉ SVALY

Lýtka nejlépe protáhnete, když položíte obě chodidla plnou plochou na zem, tělo mírně předkloníte a paže opřete např. o strom. Dbejte na pozvolné zvyšování napětí v lýtku.

KRK- KRČNÍ SVALY

Posaďte se do tureckého sedu. Ukloňte hlavu do strany tak, aby se ucho přiblížilo k rameni, a setrvejte v protažení 10 vteřin. Pozor na ramena, tlačíte je dolů. Pak vraťte hlavu do původní polohy a cvik opakujte na opačnou stranu. Předkloňte hlavu tak, aby brada směřovala k hrudi (měla by při tom dosahovat co nejnižší polohy). Dbejte na to, abyste se vyvarovali tlačení brady ke krku.

HYŽDOVÉ SVALY A CELKOVÉ UVOLNĚNÍ

Posaďte se do tureckého sedu. Předkloňte tělo tak, aby se přiblížilo směrem k zemi a současně povolte záda, ramena, hlavu a snažte se docílit celkového uvolnění (pravidelně dýchejte) . V této poloze setrvejte 30 vteřin. Dbejte na to, aby obě "půlky" byly na zemi.