Když mám všechno, tak si toho nevážím. A když to pak ztratím, třeba jen na chvíli, tak po tom strašně toužím. Teď jsem ve fázi tužeb a přání.

Hrozně bych si chtěla nazout „kecky“ a zaběhat si, projet se na kole nebo se při ošklivém počasí zavřít do tělocvičny a tam spalovat svoje kalorie a nevybitou energii.

Momentální zdravotní stav mi to ale neumožňuje, ale nebrečím, mám náhradní řešení. Zanořím se do třeba do Běhej.com a představuji si, jaké by to bylo…

Jaké by bylo běhat třeba na Kubě. Jedním dechem pak článek o kubánské písečné pláži, šumícím oceánu, východu či západu slunce. Ač jsem toho o Kubě přečetla dost, (ne)překvapilo mě, že nejen život, ale i běhání je na Kubě složité.

Sním také o tom doběhnout nějaký velký maratón a třeba zrovna ten v Helsinkách. Obdivuji ale i ty, co nejsou českými pecivály a dokážou pěstovat tzv. maratónskou turistiku, nebo mladé a nadějné běžce, kteří se rodí, třeba v Brně jako Michaela Šaršonová.

Boty, botičky, kecky, tenisky: kdo se v tom má vyznat! Ale nepropadám panice a už listuji a hledám nějaké testy a běžecký trh. Zase pár rad a tipů, které se hodí.

Bezpochyby, co by to bylo za letní číslo bez rad na léto. Jak si udržet kondici a trénovat na některý podzimní závod - o tom já si zatím mohu jen zdát, ale každá praxe přeci začíná teorií. A když pak na podzim vyběhnu do lesa, určitě budu stát pevnýma nohama na zemi jako Míša Mertová a kolem prsou budu mít připnut pás a na ruce pořádný sporttester, abych své síly nepřecenila.

A tak holky, vy sportovní i vy, které teprve ten svůj relax v podobě sportu hledáte, nemělo by vám (kromě Wild Cat:-) uniknout ani nové letní číslo Běhej.com. A ať budete jenom snít, jako zatím já, nebo se budete dle rad řídit, přeji krásné léto, příjemné počteníčko a u dalšího Běhej.com zase někdy příště.

Nové Běhej pro vás „kritizovala“ Verunka

Více o časopise a webu behej.com hledejte zde...