Sedmnáctý ročník nejstaršího maratonu u nás je za námi. Tím legendárním závodem je Bikemaraton Drásal České spořitelny, který byl zároveň sedmým závodem letošního ročníku Kolo pro život a jel se první červencovou sobotu v Holešově. Dlouhý Drásal odstartoval již tradičně z holešovského náměstí a to dost brzo, už v 7:45 hod. Probudit tělo i hlavu na tenhle čas dá pěknou fušku. Brzký start měl však své opodstatnění. Ti nejlepší stihnou objet bezmála stodvacetikilo­metrovou štreku do pěti hodin, ale těm na chvostu to trvá jednou tak dlouho, okolo deseti hodin. Proto organizátoři měli pro závodnice nachystané dvě tratě. Buď „originál“ na 115 km nebo jeho odlehčenou variantu na 53 km.

Časopis WILD CAT tu byl také a pro závodnice měl k dispozici stánek s oblečením limitované edice WILD CAT, která vznikla ve spoluprácí s novou značkou sportovního oblečení REJOICE BLACK. Zájemkyně se rovněž mohly kochat dámským sportovním nádobíčkem v podobě silničního kola SCOTT CR1 , dámského cyklistického oblečení NORTH WAVE a samozřejmě časopisem WILD CAT.

Mezi ženami na nejdelší trase zvítězila Pavlína Černá (MTB Team Příchovice). Druhou nejlepší „Drásalkou“ byla Jitka Pěničková (Author Masters) a třetí stupínek obsadila Marie Volná (Tesman Bike Team).

Přijďte se podívat na další závod. Těšíme se na vaši na aktivní účast! (TEAM WILD CAT)