Změna pozic in-line koleček

Snad jedna z nejhlavnějších věcí, co se in-line bruslí týče. Čím častěji jezdíte, tím častěji musíte kolečka otáčet. Ojíždějí se totiž nepravidelně. Nejvíce to poznáte na vnitřní straně koleček, poněvadž tam bývají přece jen více sjeté. Podobně je tomu i u prvního a posledního kolečka.

Jak tedy správně přehazovat kolečka?

Doporučuje se zaměnit první kolečko za třetí a třetí za první. Druhé kolečko tím pádem zaměníme za čtvrté a čtvrté za druhé.
Co je přitom důležité? Když budete takto kolečka měnit, dávejte si pozor, abyste otočily i kolečka, co se týče jejich stran – vnitřní za vnější a naopak.
Další doporučení spočívá v tom, že je potřeba přeměňovat kolečka mezi bruslemi navzájem – čili z pravé brusle na levou a obráceně.

Výměna ložisek

Zmokly jste, bruslí se vám těžko, nevyhýbaly jste se ani písku, oleji i dalším nečistotám? Při jízdě vám neskutečně „chrčí v bruslích“? Je na čase vyměnit či vyčistit a promazat ložiska. Je to práce poměrně nepříjemná, ale dá se zvládnout.

Pokud máte odmontovaná všechna kolečka, můžete se pustit do výměny ložisek. Dobrým pomocníkem vám bude speciální klíč určený právě pro výměnu ložisek. Nejdříve uvolněte pomocí tohoto klíče jedno, potom druhé ložisko. Není na tom nic složitého. Co se týče nových ložisek, ty se označují takto – ABEC (Za písmeny následuje liché číslo. Čím větší číslo, tím přesněji jsou ložiska vyrobena.).

Nová brzda

Pokud jste vlastnicí fitness bruslí, což se domnívám, že ve většině případů jste, tak jistě máte a rovněž používáte in-line brzdu. Existuje sice několik způsobů, jak brzdit, ale pro vaši jízdu na těchto bruslích je vhodné brzdu využívat. Sice je rychle sjetá, ale je mnohem levnější si zakoupit novou brzdu, než kupříkladu nová kolečka, která se tímto také rychle ojíždějí, pakliže je při brzdění používáte. Pokud se vám už nedaří pomocí brzdy přibrzdit (nemluvě úplně zastavit), je na čase si pořídit novou. Lépe řečeno vyměnit gumový brzdový špalík. Každý model vyžaduje svůj typ brzdového špalku. Dobré je jich mít víc do zásoby, aby byly potom právě na váš model k sehnání.

Údržba boty

Doporučuje se nosit sportovní ponožky, jež odvádějí pot. Dobré je také nechat botu vyschnout. Použít můžete i speciální spreje proti pachu a potu.