Časopis WILD CAT 05 vychází 2. 9. 2010
84 stran


Prolistujte si celý časopis WILD CAT 05 v elektronické podobě!


Kam kráčím, běžím, pádím

Pokud začínáme s běháním úplně od nuly, měly bychom si postupně klást právě tyto otázky. Abychom se nakonec dostaly do cíle, je ale nejdůležitější vůbec nějaký cíl mít. Jak rychle k němu doběhneme, už rozhodne naše momentální kondička.
Str. 12-13Výběr běžeckých bot krok za krokem

Bot na běhání je na trhu nepřeberně. Levné i drahé, do terénu i na silnici, s vyztužením i bez. Stačí si jen vybrat. Jenže v tom je právě ta potíž. Podle čeho si zvolit typ boty, aby byl pro naše nohy tím pravým?
Str. 16-19Bike Adventure 2010 - Vyhrály, přijely, závodily, napsaly

„Tak jsme vyhráli!“ zvolal radostně můj přítel a samozvaný trenér jednoho vlahého letního večera. Na moji otázku, co že jsme to vyhráli, hrdě oznámil, že přece to startovné na Bike Adventure s Wild Cat. Propáníčka, to bylo nadělení.
Str. 32-33Základy jízdy na MTB - Jak zvládnout svého bika

Jízda v terénu na biku není zadarmo. Je třeba jezdit a jezdit. Trénovat. Někdy i spadnout, abyste se ze svých chyb mohly poučit a příště to zvládly lépe. Možná si řeknete, že na kole přece umí jezdit každý, ale čím dál častěji se setkávám s tím, že spousta jezdkyň přijede na MTB kole, které horský terén nikdy nejspíš ani nevidělo, a při první zatáčce, sjezdu nebo přejezdu nerovnosti neví, jak se s tím poprat, a raději z kola sleze. V podstatě to není žádná věda. Stačí pár základních pouček, na které si dát pozor. A pak se stačí trochu nebát, trénovat, jezdit a hlavně si jízdu užívat.
Str. 34-35Survival - Jak přežít a užít si...

Začíná mi padat hlava únavou, a tak poněkud tupě pádluji na klidné řece. Pomalu se blížíme vysněnému cíli. Do soumraku ještě zbývá asi tak půlhodina, tak tam stihneme být ještě za světla. Jedna noc bohatě stačila. Na jazyku pomalu ale jistě vzrůstá chuť na zasloužené pivo. Poslední zatáčka, a jako by mi do žil napumpovali novou energii, zrychlujeme a cíl už je na dosah ruky. Voňavý, vlhký, zablácený, ale dokonalý cíl.
Str. 38-39Cestování na divoko - Jak se chovat v horách

V divočině platí narozdíl od civilizace úplně jiná pravidla. Tady nevítězí dravost a síla, ale opatrnost a obratnost. Hledáte-li na horských vrcholcích odpočinek od stresu a starostí, měly byste znát základní zákonitosti pobytu v přírodě. Jinak vám hory brzy ukážou, že umí být nejen krásné, ale i kruté.
Str. 42-43Holky, pojďme se (z)měřit!

Pokud ve vás tahle věta vyvolává nelibé pocity a přemýšlíte, proč se zas stresovat nadbytečnými centimetry v pase či přes boky, můžu vás uklidnit, o tomhle řeč nebude! Naše měření se bude týkat toho nejcennějšího, co naše tělo ukrývá – srdce, přesněji tepové frekvence. Provází nás každičký okamžik, ve spánku či poklidném režimu si ani neuvědomujeme, zato při sportu, ale třeba i ve vypjatých stresových situacích moc dobře vnímáme rychlost a intenzitu srdeční činnosti. Myslíte si, že pro vás je přesné měření zbytečné? Že stačí „mít pocit“ a podle něj se řídit…? Pojďme se společně přesvědčit, že je to naopak a že měření tepové frekvence s využitím sporttesterů může být i docela prima zábava.
Str. 56-57PIJ! To že řekla? To ale musela být žena

Právě tak by měla či mohla znít dobře míněná rada. To by však bylo málo, nezbytné je vědět, kdy, jak, kolik a jaké nápoje je vhodné pít. My sportovkyně-běžkyně máme spalovací motor, který vyžaduje vlastní speciální dávkování a složení paliva pro zajištění řádného fungování, a to zejména při sportovních výkonech. Právě proto bychom rády opět rozdmýchaly téma pitného režimu při sportu a především při běhu.
Str. 64-65Žacléřskem v létě v zimě

Již poněkolikáté se vracíme do nejvýchodnější části Krkonoš – do Rýchor, Vraních hor a města Žacléř. A to proto, že dodnes patří mezi neprávem opomíjená místa, která nepochybně mají co nabídnout jak cyklistům, tak běžkařům.
Str. 68-69Když máte doma malého sportovce

Tříleté dítě dokáže sjet kopec na lyžích, ujet kilometr na kole s kolečky, ujít na túře pět kilometrů pěšky, když mu nabídnete na prostřídání terénní kočárek. Je to hodně, nebo málo? Kdy mají děti začít sportovat?
Str. 74-75Cesta do hlubina Andalusie - krajinou soutěsek a bílých měst

Hornatá a na první pohled vyprahlá končina na jihu Španělska, lemovaná mořem, posetá geometrickými tvary políček a olivových sadů, prozářená sněhobílými vesničkami a azurovou linkou řeky zařízlé hluboko do skály. To je Andalusie, země plná slunce i na podzim.
Str. 78-79
A mnohem více naleznete v časopisu WILD CAT 05.

Časopis WILD CAT se zajímavými balíčky objednávejte zde!