Z předešlých zkušeností jsme se rozhodli zkrátit kemp z původních sedmi dní na pět a bylo to docela rozumné. Holky byly poslední dny už docela unavené, ale hecovaly se a tak nám i pátý den na contestu ukázaly co pro to.

Ale nepředbíhejme. Začali jsme v úterý 24. 8., kdy se holky pomalu sjížděly. Byla možnost přijet dříve a zaskákat už ten den. Sešlo se nás celkem deset holek. K tomu luxus kameraman Martin “Vrbitch” Vrbický a jeho kámoš Štěpán, za foťák se tentokrát postavil Mojma s MaTiem a dvě “coach girls” Zuzička Stromková za freeski a Léňa Sedlářová za snb. Jako hosté nám přijeli předat své zkušenosti ostřílení rideři Martin “Čeča” Kaňůrek a Jirka “Dědek” Volák. V pátek se připojila Baru Možná.

Ubytovaly jsme se v nedalekém kempu Heraltická, který nám poskytl právě takové zázemí, jaké jsme potřebovaly. Spaní v chatkách mělo své kouzlo. Dvě hřiště na tenis, volejbal, basket. Parádní snídaně ve formě švédských stolů (nebo francouzských Páji? :o)) Ráno jsme do parku jely na bruslích a začaly tak den romantikou. 4 km pěkného asfaltu nám zajistily rozehřátí na kvalitní rozcvičku.

Kolem 10 hodiny jsme dorazili do areálu a začaly s trampolínami. Koučovala Léňa všechny dohromady. Ze vzájemného hecu vypadlo pár misty flipů, corků, backflipů, 360, 540, ale i 720. Nechyběly ovšem ani oblíbené “přidávačky”, sedy, bříška, kotouly apod.

Snažily jsme se, aby holky každý den kolem 11hod. už byly na rampě. První den hodinka dvě na cvičné rampě, aby si holky zvykly na kartáče (většina z nich na kartáčích stála poprvé) a pak hurá do velké rampy zkoušet rádius. Holky byly moc šikovné, tak dlouho netrvalo a zkoušely se první polety do vody. Musím pochválit kouče i hosty, kteří se holkám věnovali na 150%, a ty se pak nebály jít do složitějších triků a grabů. Holky si už druhý den dávaly 180, 360, mute graby, safety,japany, truck drivery apod. Třetí den se povedlo pár backflipů jak na snb tak freeski, dokonce 540 a 720 a to vše na čistotu - sem tam. :o)

Ve středu i ve čtvrtek přijely holky ze Šumperka, Míša a Helča, naučit nás něco ze Street dance. Pár kroků se nám podařilo sesynchronizovat a pár chvil z té hodinky a půl jsme nabyly dojmu, že nám to docela šlo :o) Takže holky dík moc a příště určitě zase!
Ve středu ještě přijela Violka, splést holkám francouzský copánky. Některé holky si udělaly prostě přírodní, některé si nasázely do vlasů rasta barvy, růžové, modré, zelené. A moc jim to slušelo.

V pátek byla po skákání Zumba a ta překvapila tím, jak moc může být Zumba aerobiková :o)

V sobotu proběhly tréninky a contest, výsledky viz níže...


Obědy si holky řešily samy. Buďto nákupem v retro obchodech na náměstí nebo teplými a dobrými hotovkami přímo v parku. Na večeře jsme chodily do nedaleké restaurace, kde vařili výborně, dokonce i s moučníkem (nejvíc palačinky s Nuttelou :o)).
Večery jsme trávily u videokoučinků, kde se rozebíraly zpomalené záběry každé z holek jednotlivě a holky si tak mohly vzít do příštích dnů ponaučení.

V pátek dovezl Vrbitch “cable cam” a holky tak budou mít super truper záběry. Video bude co nevidět.

Takže takhle jsme se měly. :o)

Mockrát děkujeme Acrobatparku ve Štítech za nejlepší zázemí pro trénování, Valentovým za trpělivost, holkám barmankám Zdeničce a Anetce za skvělou a rychlou obsluhu, Patrikovi za moc dobré jídlo, paní Šikulové za ubytko, Vrbitchovi a Štepánovi za luxus kameru, MaTiovi a Dance za to, že přijeli a fotili, Mojmírovi za pomoc úplně ve všem a v neposlední řadě samozřejmě sponzorům, kteří do toho šli s námi: NIKITA, 69slam - prádlo do každého extrému, Salomon, Leki, freeskiing.cz, freeride.cz, WILD-CAT.CZ, Ski and Board School Loap, skateshop.cz, girlshop.cz, Meatfly, Nugget a Isi za časáky :o) a NUTRENDU za energy balíčky!

Holky díky moc a budeme se těšit příště, třeba v zimě! :o)

Výsledky contestu:

SNB:
1. Maťa Molnárová
2. Kači Yanová
3. Peťka Přikrylová

FREESKI:
1. Nika Hanáková
2. Patrycja Chodorovská
3. Pája Marková

Best Jibberka:
Dianka Augustýnová

Spešl ceny:
Barunka Lysá - za odvahu na kartáčích
Blanchees - za jibbing

Spoustu fotek z campu najdete ve FOTOGALERII.

Mrkněte na video:

http://www.facebook.com/video/video.php?…