Zájezd byl na 4 dny. Od 21. do 24.8. V ceně byl penzion s polopenzí, technický průvodce, mapy atd. Celková cena 4 995 Kč. Pro nás studenty, příznivá cena. Zkusíme a uvidíme. Vyrazila jsem se svým přítelem Kubou a kamarádem Honzou.

První den jsme dojeli autobusem do rakouského Lofru. Naše průvodkyně Helča rozdala každému vytištěnou mapu a ještě v autobuse nám popsala cyklostezku, která nás dnes čeká.
„Všechny čtyři dny pojedeme po značené Taurenské cyklostezce.“ Zelené cedule byly opravdu u každé zatáčky, jen ve městech jsme občas bloudili. Rakušané jsou naštěstí v téhle oblasti velice příjemní a vždy nám rádi poradili kam dál. Jen těch kilometrů jsme měli nakonec trošku víc, než bylo v plánu. ;) První etapa měla zhruba 75 km. (My ujeli 90km) Nic náročného. Po rovince. OPRAVDU!! :o) Kolem dokola Alpy. Krása.

Další den nás autobus dovezl až ke Krimmelským vodopádům. Ráno nám Helča opět popsala cestu a upozornila na „Vrchařský bonus“. Výjezd na horu, která měřila něco přes 1900 m. Jediná trojice „bláznů“ ze čtyřiceti účastníků výletu vyjela až nahoru. Mohu říct, že to ale stálo zato :o) Cesta vedla serpentinami až nahoru a s rychlostí 8 km za hodinu to byl opravdu výšlap jak se patří. Ale výhled z takové výšky byl naprosto úžasný.
Po několika kilometrovém sjezdu nás čekal známá lyžařská střediska, Kaprun a Zell am See. Mí „ úžasní „ společníci si ale cestu trochu spletli a s blouděním jsme nakonec našlapali přesně 100 km.

Další den nám bohužel propršel. Přesto byl program připraven a autobusem jsme si udělali pěší prohlídku soutěsky Lichtensteinklam­m.

Poslední, závěrečný den, nás čekala příjemná cesta do Slazburku. Cesta vedla přes Hallein, kde je vyhlášená cukrárna. Pokud náhodou narazíte na tohle městečko, stavte se na náměstí. Čeká vás pohár, který jste opravdu nikdy neměli.

Prohlídkou Slazburku naše dovolená končila. Tohle město mě nadchlo stejně jako celá dovolená. Byla to krásná třešnička na dortu.

Dovolená se povedla opravdu výborně. Nemám pocit, že jsem ji proflákala, ale opravdu něco zažila a viděla.

Pokud váháte a nevíte, zda byste to zvládli na kole = zvládli. Cesty byly asfaltové a opravdu po rovině. Pokud se před námi objevil kopeček, tak hned končil a čekal vás sjezd dolů.
Ta krásná příroda za to stála.