Vrcholné setkání světové horolezecké elity International Mountain Summit (IMS) se již podruhé uskuteční v jihotyrolském Brixenu/Bressa­none. V loňském roce se prvního ročníku zúčastnilo více než 8 500 návštěvníků, což předčilo veškerá očekávání organizátorů. Jižní Tyrolsko nebylo pro pořádání celosvětového setkání vybráno náhodou: díky své jedinečné poloze na slunečné straně Alp a nepřebernému výběru vrcholů a hor je pro akci tohoto typu přímo ideální.

Jedná se o mezinárodní setkání horolezců a milovníků hor a outdooru především. Letošní ročník se koná od 30. října do 7. listopadu 2010 a všem účastníkům přiblíží fascinující svět hor. Místem konání je i letos jihotyrolský Brixen, který se nachází v srdci Dolomit, světovém přírodním dědictví UNESCO.

Program festivalu je rozdělen do několika částí:
IMS Talk zahrnuje přednášky slavných horolezců, diskuze a výměny zkušeností s horolezeckou veřejností.
Cena vstupného na jednotlivé přednášky je 14 €.

Congress

IMS Congress je tvořen přednáškami na různá horská témata, kterými jsou pro letošní rok Dolomity jako světové dědictví UNESCO, bezpečnost a zachraňování horolezců v náročných horských podmínkách a jedno z témat bude věnováno i ženám horolezkyním a jejich vztahu k horám. Cena vstupného na jednotlivé přednášky je také 14 €.

IMS Walk je aktivní část festivalu, která návštěvníkům umožní poznat krásy okolních Dolomit za doprovodu slavných světových horolezců, kterými budou například Hans Kammerlander, Reinhold Messner, Mick Fowler, Stephen Venables, Steve House a mnoho dalších. Účast na IMS Walk je samozřejmě omezená a proto doporučujeme zarezervovat si účast dostatečně včas. Za účast na túře se slavnými horolezci zaplatíte 48 €.

Filmová část IMS Film je zařazena na úvod celého festivalu a promítne během tří dnů horské filmy na různá outdoorová témata. Vstup na filmy je v rámci festivalu zdarma.

IMS Slacklining je akce probíhající současně s IMS festivalem a nadšenci nové sportovní aktivity slackline zde mohou ukázat svůj talent a umění. Slackline je balancování, chození a skákání na popruhu upevněném mezi dvěma body, například stromy. Na rozdíl od chození po provaze není popruh na slackline natažený napevno, ale je více nebo méně pružný. Finále proběhne v sobotu 6.listopadu a vstupné je 10 €.

Celý program letošního IMS festivalu bude probíhat ve třech jazycích – angličtině, němčině a italštině. Více informací o festivalu a bližší podrobnosti najdete na webu www.ims.bz, kde si také můžete rezervovat vstupenky na festival. Aktuální informace o festivalu, jak probíhají přípravy nebo soutěž pro návštěvníky festivalu - to vše můžete sledovat na profilu IMS na Facebooku.

Balíček

Využít můžete i výhodný IMS balíček který zahrnuje 4 noci v hotelu s polopenzí přímo v Brixenu, kartu Brixen Card a účast na 1 túře IMS Walk. Balíček lze pořídit již od 234 € na osobu.

Více informací o Jižním Tyrolsku naleznete na webových stránkách:
www.suedtirol.info