Naložily jsme náš pojízdný domeček až k prasknutí. Pro následující dny to byl nejenom dopravní prostředek, ale zároveň ložnice, kuchyň a jídelna v jednom. Zabudovaná postel a peřiny slibovaly, že o pohodlný spánek nebude nouze. Vyrazily jsme navečer, abychom dojely ráno a mohly si začít užívat vln. Těsně před Gardou jsme to zabalily k spánku a ráno nás probudilo nádherné počasí a ještě hezčí výhled na náš cíl cesty – Lago di Garda. Obklíčené horami ze všech stran, tam dole pod námi, se ukrývalo neuvěřitelně modré jezero, jak kdyby zapomenuté od okolního světa. Tehdy jsem pochopila, proč tady Lucka tak ráda jezdí. Poté, co jsme zaparkovaly autíčko v kempu, vyrazily jsme hned na pláž. K naprosté spokojenosti mi stačilo sebou plácnout do vody a poté na pláž a užívat si sluníčka. Sestra vytáhla hned windsurf a vyrazila do vln. Koukala jsem na ni, jak ji to krásně jde, a tak jsem se rozhodla, že to musím během tohoto týdne taky zkusit. Jakožto i celou řadu dalších věcí, co tu byly k dispozici. A tak začal týden přímo přebitý aktivitami.

Windsurf - Lago di Garda

Půjčila jsem si windsurf. Poslechla jsem dobrých rad a vzala si snad to největší prkno, co jsem našla. Prý je daleko víc stabilnější a na učení jako dělané. Vyslechla jsem si první přednášku o základních pohybech se surfem a plachtou a řekla jsem si, že to nemůže být zas až tak těžké. Hned jsem pochopila, jak hodně jsem se mýlila, a že budu docela bojovat, abych tu plachtu dostala z vody. Jakmile jsem už zvládala stabilitu na prkně, přišel další krok, a to zvednout plachtu z vody, chytnout jí a nechat se vézt… dobrá, zasekla jsem se hned na prvním bodě, a to zvednout plachtu z vody a udržet ji. Jakmile se mi do ní obul vítr, já padala i s ní… a z pláže jsem jenom slyšela trošku škodolibý smích, který provází snad všechny začátečníky. Nevzdávala jsem to a po asi tříhodinovém boji jsem dokázala ujet už i pár metrů. Jak hrdá jsem na sebe byla! No jo, jenže zároveň jsem zjistila, že mě to odválo pěkně daleko od původního místa nástupu, páč bod dvě, naučit se nastoupat zpátky proti větru, mi opravdu nešel. Tak jsem jen rezignovaně sedla na pláž a přemýšlela, jak se dostanu zpátky. Když v tom jsem už viděla kluky, od kterých jsem si půjčila surf, jak si to ke mně s úsměvem míří s vozíkem. No jo, nebyla jsem první ani poslední, kdo se jim odvál na druhou stranu jezera a bylo vidět, že by je spíš překvapilo, kdybych dorazila zpátky po vodě. Po zbytek dne jsem jen ležela na pláži a pozorovala sestru, jak si vesele surfuje. Jak jednoduše to vypadalo!

Lezení - Lago di Garda

Následující den jsme se rozhodly s další partou Čechů vyrazit lézt. V okolí městečka Arco je spousta značených cest všech možných náročností, takže na své si přijdou jak začátečníci, tak zkušení lezci. A bylo to opravdu parádní. Tak nás to chytlo, že jsme zapomněli na čas a strávili jsme mezi skalami celý den. A opět jsem si připadala jako v jiném světě. Lezete, šplháte nahoru a tam vás jako bonbónek čeká neuvěřitelný výhled na skály okolo, jezero v dálce.. Zaslouženě po náročném dnu jsme vyrazili večer na kole na zmrzku k místnímu zmrzlináři, která je tak dobrá, že byste se jí ujedli. (Musím přiznat, že jsme tam jezdili teda každý večer :o)

Wakeboard, vodní lyže

Další den se nesl ve znamení her, takže jsme začaly lehce s nafukovacím „donutem“ za člunem, přenesly se přes vodní lyže až k wakeboardu. Začátky byly opravdu vtipné a pády na vodě komické, nicméně k večeru už jsme byly odbornice téměř na všechno. A aby skutečně den her byl zakončen ve stejném duchu, završily jsme to s místníma beach volejbalem.

Pro ty z vás, které chcete prožít aktivní dovolenou, nabitou sportem a jinými aktivitami, je Lago di Garda přímo dokonalé místo. Kromě windsurfingu či kitingu je Garda také velmi oblíbenou cyklistickou oblastí, a to jak pro mountainbiking, tak čistě pro projížďky kolem jezera po cyklistických stezkách, které můžete samozřejmě využít i pro inline bruslení. No a pokud si budete chtít na některý ten den odpočinout od jezera a vodních sportů, stačí vyjet jenom kousek severně nad Lago di Garda a kromě lezení se třeba vypravit na jednu z mnohých ferrat v okolí. Garda má všechno. Jako u moře si budete připadat ve stínu oliv či oleandrů na pláži a přitom jenom o kousek dál začínají již opravdové hory. A samozřejmě nesmíte zapomenout vyzkoušet místní úlovky na grilu a do toho opojnou chuť italského Lambrusca.