Arosa se řadí mezi Top 10 resorty ve Švýcarsku, a ač rozlohou nepatří mezi velikány, disponuje 70 km upravovaných sjezdových tratí, které uspokojí i náročné lyžaře a snowoboardisty. Dále pak nabízí výborné, jednoduše dosažitelné freeridové trasy i skvělý snowpark s několika úrovněmi obtížností. A navíc přes 300 slunečných dnů v roce. Co víc si přát.

Arosa je díky své poloze velmi klidné městečko. Silnice zde končí prakticky na sjezdovce, tudíž zde nepotkáte davy turistů ani konvoje autobusů. Celé středisko je propleteno denně upravovanými pěšími stezkami, po kterých se prochází starší generace nebo projíždí koňské povozy s bohatší klientelou.

Ale nebojte se, není to žádná zapomenutá vesnice hluboko v horách, ba naopak. Luxusní krámečky se šperky a hodinkami nebo drahými kožešinami hned vedle ski centra a obchodu se sportovním zbožím. O kulturní vyžití je zde velmi dobře postaráno. Prosincový Humor festival, centrum města se spoustou zajímavých klubů, barů, stylových restaurací a kin. Z řady viditelně vystupuje klub Bergbeatz (tzv. Kitchen Club – vytvořený ze staré, již nefunkční kuchyně), který na svých prknech hostuje hvězdy světového formátu.

Pokud tedy hledáte klidnější středisko se spoustou sluníčka po celý den a pohodovou atmosférou, pak je Arosa to pravé místo pro vás.
www.arosa.ch nebo www.arosabergbahnen.ch

Co tedy můžete od kempu očekávat?

Účastníci zájezdu jsou rozděleni do skupin podle jejich výkonnosti a dovedností. Začátečníci budou brouzdat po modrých sjezdovkách a pokročilejší jezdci a jezdkyně budou dráždit ostřejši svahy. Cílem kempu je zdokonalit vaše ježdění a skákání, takže se nebojte, pokud s freestylem nebo freeridingem teprve začínáte.


A pokud vám termín nevyhovuje, pak se můžete podívat na stránky FD produkce – www.snowcamp.cz kde naleznete další možnost horského ubytování, tentokrát ve vedlejším resortu Lenzerheide. Středisko se v naší vlasti proslavilo loňským extrémním závodem Scott Czech Ride, takže jste o úroveň dál. Zde se česká parta stará o stylovou švýcarskou chalupu s názvem Boarding House, pro maximálně 10 lidí.