Aktuální info

Sněhové podmínky na Stubai jsou momentálně hodně dobré a vzhledem k tomu, když jsme v neděli odjížděli, tak sypalo a sypalo, budou během několika dní ještě lepší. Momentálně nahoře leží 130 cm, dole v údolí kolem 30 cm. Poslední zprávy, které mám od místního původce, jsou takové, že nahoře na ledovci napadalo dalších 40 cm. Lyžuje se až k Mittelstation Fernau 2 300 m. Sjezd do údolí WILDE GRUB´N, dlouhý 10 km, zatím otevřený není. Nám to samozřejmě nedalo a museli jsme ho na závěr dne sjet až dolů. Navíc jsme nebyli jediní a z předchozího dne jsme podle několika lyžařů věděli, že se projet dá. I když nahoře píšou, že je tato trasa pouze pro zkušené lyžaře, sjede ji opravdu každý, kdo na lyžích umí jet, zatáčet a brzdit. Ve spodní části bylo třeba dávat větší pozor na občasně vyčuhující kameny. Jinak byl sjezd bezproblémový a po cestě se dalo bez zouvání lyží dojet až k parkovišti.

Tipy a novinky

Pokud se na Stubai vydáte, doporučuji si ráno přivstat a vyrazit opravdu včas. První lanovka zespodu vyráží už v osm hodin. My vyráželi z Fulpmes v půl osmé a už jsme parkovali na nižším parkovišti. V podstatě je to jedno, protože z parkoviště k lanovce jezdí pořád dokola několik skibusů, na které čekáte opravdu chviličku.

Když je pěkné počasí, určitě vyjeďte až nahoru na Schaufelspitze, kde je nově postavená platforma TOP OF STUBAI ve výšce 3 210 m s výhledem na okolní hory (vidíte například na nedaleký Sölden).

Další výhodou jsou uzamykatelné skříňky a stojany na lyže (obojí za 2 EURA). A hlavně automaty na vracení zálohy za skipas. Takže se nemusíte bát, když se náhodou zdržíte na kopci na „Apré ski“, že ho nestihnete vrátit. Mimochodem, záloha na skipas je 2 Eura. A když už jsme u těch automatů, všimla jsem si, že dole u lanovky mají dokonce automaty na skipas, takže se nemusíte zdržovat ve frontě u kasy.

Stubai Telemark Fest

Festival začal v pátek u stanice lanovky Gamsgarten 2 600 m. Každý, kdo se zaregistroval a zaplatil poplatek 8 Euro (za 10 Euro jste dostaly navíc pásek na lyže), si mohl půjčovat a testovat telemarkové vybavení. V ceně byl navíc jeden drink a poukaz do servisu. Během dne u jednotlivých vystavovatelů probíhaly různé workshopy a večer se promítaly filmy s telemarkovou tématikou. V sobotu proběhl navíc závod a večer party.


O tom, že stubaiské údolí není jen místem pro lyžařské radovánky, se dočtete v jarním vydání WILD CAT. Těšit se můžete na tipy pro jarní a podzimní aktivity jak pro rodiny s dětmi tak pro otřelé horalky.

Další informace najdete na:
www.tyrolsko.cz
www.tirol.at
www.stubai.at
www.stubai-gletscher.com