WILD CAT 06 vychází v pondělí 6. prosince 2010
84 stran


Prolistujte si celý časopis v elektronické podobě!


Pár tipů z obsahu:

Vítejte ve světě úzkých prkýnek!

Také patříte mezi ty, co se nemohou dočkat prvního sněhu, co sledují s očekáváním předpověď počasí nebo ranní panorama, kdy už naše hory dovolí obout běžkařské nádobíčko a vyrazit do první, asi trochu mělké stopy? Některé z vás se možná „rozmazlily“ a v podzimním čase vyrazily na nějaký ledovcový kemp, ale většina čeká na bílé nadělení v českých pohořích. Pojďme tu dobu čekání využít k načerpání informací, novinek a tipů, jak si blížící se zimu na běžkách náležitě užít. A třeba doplnit výbavu, naučit se ji dobře namazat, vylepšit svou techniku – a třeba si stoupnout i na start nějakého běžeckého závodu?! Tak jdeme na to…
Těžší, než jsme čekaly?

Metodika lyžování – pár rad, jak na to! Určitě jste to také zažily: krátký odpočinek mimo stopu, v nohou pár desítek kilometrů, ještě něco zbývá k cíli trasy. Nohám se už moc nechce, ale vládne spokojenost z odjetého. A najednou kolem vás prosviští někdo s elegancí, lehkostí, dlouhým skluzem – jakoby nic. Kéž bych to také uměla! K uvaření dobrého jídla slouží recepty, přehled ingrediencí i jejich poměr ale nezaručí, že se to na první pokus povede. I my vám přinášíme „recept“, jak zvládnout techniku jízdy, té klasické i populárního bruslení. Buďte při nácviku trpělivé, zkoušejte znovu a znovu. Výsledek se jistě dostaví.
Kateřina Bauerová - žena v pozadí

Spíš se choulí ve stínu svého manžela Lukáše – současné hvězdy českého lyžování první velikosti. Nikam se necpe, mediálně se nevystavuje a raději si užívá svých dvou dětí a nového domečku na Božím Daru. Ale přitom i Kateřina Bauerová, která pochází ze sportovní rodiny, bývala reprezentantkou v běhu na lyžích a sportovní krev jí stále proudí v žilách.
Na hraně v ženském taktu

Říká se, že ženy jsou z Venuše a muži z Marsu. A také se říká, že na každém šprochu pravdy trochu. A jak je to s dámskými lyžemi? Jsou od pánských modelů tak odlišné, najde si mezi dámskými modely každá lyžařka ty své? Proč a jak vybírat právě mezi lyžemi pro ženy?
Zimní triatlon - když fičí ze strnišť a je zima jako řemen

Jaro, léto, podzim, zima… tohle vůbec neřešíte. Hledáte výzvu! Běháte. Máte ráda kolo. A zvládáte i jízdu v bílé stopě. Tak právě pro vás máme sportovní výzvu! Dejte si zimní triatlon!
Economy class - zimní outdoor lokality kousek za městem

Vyřádit se na sněhu můžete skoro stejně dobře za humny velkoměst jako ve vzdálených horách. Nevěříte? Pro všechny Pražandy a Brňačky máme proto pár tipů, kam vyrazit na běžky, sjezdovky, ledopády nebo třeba na snowkite, když nemáte mnoho času, nebo nechcete platit drahé ubytování.
Zima, město a outdoor?

To není oxymóron, i tahle kombinace je totiž možná
Dny se nám zkrátily, sluníčka si přes týden užijeme většinou jen z oken pracovišť či studoven a venkovní teploměr nemilosrdně ukazuje, že je načase začít se balit jako cibule. Většina žen sportovkyň se těmito faktory nechá zviklat, uloží své kolo do sklepa, tenisky na běh vymění za tenisky do fitka a tretry vyvenčí jednou týdně na hodině spinningu.
Výstup na Dhaulagiri

Blíži se zima a možnosti zimních výstupů nás začínají nezadržitelně lákat. O své zážitky při loňské horolezecké výpravě na sedmou nejvyšší horu světa Dhaulagiri (8 167 m) se s námi podělila její účastnice Pavla Pilchová. Tato expedice byla zajímavá tím, že měla za cíl kromě úspěšného dosažení vrcholu také sjezd hory na skialpových lyžích. Další zajímavostí bylo, že se tato expedice skládala pouze ze dvou členů, Davida Fojtíka a právě Pavly.
Jak přežít zimní bivak

Mrzne, až praští, místo nosu rampouch a nohy ve spacáku pořádně zebou. Ať už je konečně ráno a můžeme jít domů! Jakmile ale první sluneční paprsky rozzáří sněhobílou krajinu kolem, je jasné, že se vidinou romantického spaní ve sněhu necháme rády zlákat znovu. Tak proč se na tu příští mrazivou noc trochu lépe nepřipravit?
Zimní příprava - těžko na cvičišti, lehko na bojišti

Ve spolupráci s tréninkovým centrem Alltraining.cz pokračujeme v seriálu článků, kde vás stručně a výstižně seznámíme se základními tréninkovými prvky, které výrazně ovlivňují váš celkový výkon. Víte, jak zlepšit vytrvalost, sílu, rychlost a obratnost, které jsou základními pilíři nejen pro cyklistky?
Ekvádor - země majestátních And, prázdných pláží a bujné amazonské džungle

Tento malý jihoamerický stát ležící na rovníku v sobě kombinuje několik naprosto jiných světů. Pro aktivní dovolenou země nabízí majestátní štíty ledovcem pokrytých vrcholků And, pro odpočinek atraktivní pacifické pobřeží a exotické zážitky zajistí prosekávání se bujným amazonským pralesem. Chcete-li zažít více druhů dovolených najednou, je tato destinace zemí zaslíbenou! Vítejte v Ekvádoru!
S dětmi a vozíkem na běžkách

V průběhu letních měsíců jste určitě zaregistrovali na cyklostezkách spoustu rodinek na kole se zapřaženým dětským vozíkem. Některé z vás samy s vozíkem aktivně jezdí a už dávno nebudí takovou pozornost jako dříve. Ale co v zimě? Dá se vozík využívat i v průběhu zimních měsíců? Ano, určitě dá a stojí to za to.
Dětská lyžařská výbava - průvodce nákupem

Zorientovat se při nákupu vhodné výbavy na lyžování nebývá jednoduché. Připravili jsme pro vás malého průvodce, který by vám měl pomoci při výběru vhodné dětské lyžařské výbavy.
A mnoho dalšího najdete v aktuálním WILD CAT 06!


Předplatné časopisu s hodnotnými balíčky si můžete objednat ZDE.