První šestihvězdičkový závod světové série TTR tradičně patří švýcarskému Davosu a čtvrtému ročníku O’Neill Evolution 2011. Závod odstartoval první neděli letošního roku tréninkovými jízdami a vyvrcholí pátečním finále žen i mužů na U-rampě a sobotním finále Slopestyle.
Mezi pozvanými snowboardistkami, které mají zajištěný přímý postup do semifinále, je i česká zástupkyně Šárka Pančochová. Šárka si zajistila divokou kartu svou loňskou účastí ve finále na tomto prestižním závodě. Šárka není jedinou českou zástupkyní, která se účastní letošního závodu.

V kvalifikaci Slopestyle se představila teprve patnáctiletá česká naděje Diana Augustinová, která se z osmého místa probojovala do semifinále ženského slopestyle. V U-rampě se Dianě tolik nedařilo a z kvalifikace bohužel nepostoupila. Šárka Pančochová, tak bude jedinou Češkou, která změří své síly v semifinále U-rampy i Slopestyle.

O’Neill Evolution, jeden z vrcholů freestyle snowboardové sezóny, každoročně hostí ve švýcarském Davosu nejlepší snowboardisty světa. Na startu nebudou tedy chybět taková jména jako Seppe Smits, Sebastien Toutant, Gjermund Braaten, Tore Holvik nebo Stale Sandbech. V ženské kategorii se mimo jiné představí Kelly Clark, Sina Candrian, Ursina Haller nebo Enni Rukajärv.

Startovní listina plná nejlepších snowboardistů světa, množství bodů do celkového žebříčku TTR, které si mezi sebou rozdělí nejlepší jezdci, a neposlední řadě i zajímavá finanční odměna napovídá, že můžeme v Davosu očekávat závod nejvyšší světové kvality plný skvělých triků.

Přímý přenos finále O’Neill Evolution můžete sledovat na www.oneill.com/live

HARMONOGRAM:

2. ledna (neděle): Trénink
3. ledna (pondělí): Trénink, HP kvalifikace žen
4. ledna (úterý): Trénink, SS kvalifikace žen
5. ledna (středa): HP kvalifikace mužů, HP semifinále žen
6. ledna (čtvrtek) SS kvalifikace mužů
7. ledna (pátek): finále U-rampa
8. ledna (sobota): finále Slopestyle

FAKTA A ČÍSLA:

Termín: 2. – 8. ledna 2011
Lokace: Bolgen, Jakobshorn, Davos, Switzerland
Hodnocení: 6 hvězdičkový Swatch TTR World Snowboard Tour
Výhra: US$ 125.000
Disciplíny:
Muži - 6Star U-rampa a 6Star Slopestyle
Ženy - 6Star U-rampa a 6Star Slopestyle