Bohužel nám počasí překazilo (překazilo? O tom by se dalo polemizovat, protože my jsme si to i přesto velmi užili) naše velké plány a vyzkoušelo naši výdrž a odolnost. Nebylo dne, kdy bychom všichni dojeli suší. Pravidelně ve 14 hodin začal neuvěřitelný déšť, který na nás nenechal ani kousek suchého oblečení. Což se náramně líbilo pánskému osazenstvu a pomalu každý den vyhlašovali miss mokrý dres.

Asi se ptáte, co na našich vyjížďkách dělali muži. Zřejmě kvůli špatnému počasí a špatným zprávám o záplavách zůstala spousta bikerek v teple svého domova, a tak jsme se každý den sešly tak 2 až 4 holky, takže jsme se nakonec, po velkém přesvědčování mužské výpravy, přidaly na jejich stranu. Díky tomu také částečně odpadla moje funkce bikerky-průvodkyně, což se mi náramně hodilo, jelikož jsem Rockpoint WILD CAT Ride zahájila zánětem mandlí či něčím takovým (prostě mě bolelo v krku a každý kopeček, a to jich je v Beskydách požehnaně, jsem velmi těžko rozdýchávala), tudíž jsem se odsunula na konečné pořadí skupiny a vše jistila řádně zezadu. Ale lesní bahenní zábaly, přírodní lázně a vyšší nadmořská výška zřejmě zafungovaly a koncem týdne už jsem byla jako rybička (no aby ne, v tolika množství vody). Navíc každodenní atmosféra byla tak neodolatelná, že vynechání vyjížďky by můj stav spíše zhoršilo.

A tak, i přes každodenní nepřízeň počasí, jsme každý den vyjeli, testovali, fotili, kochali se a parádně se bavili. Ani spojení obou pohlaví nepřinášelo žádné problémy, holky bravurně zvládaly výjezdy i sjezdy a leckdy v terénu předčily i chlapy (z čeho měli samozřejmě kluci obrovskou radost). No a díky tomu jsme se také mohly seznámit a zabikovat si se závodním lyžařem Martinem Vráblíkem, který svou přítomností zvyšoval naši výkonnost ;-) (nejen on, samozřejmě).

A co říci na závěr? Všichni jsme vydrželi přívaly deště, nacucané a zablácené boty a oblečení, pár odřenin či popálení od kopřiv, pouze dva defekty, a to vše neustále s úsměvem na tváři, což z mého pohledu byla velmi vydařená akce. Však můžete sami posoudit ve fotogalerii, kterou jsme během našich vyjížděk stihli vytvořit.

A proč vlastně Rockpoint WILD CAT Ride? To je velmi jednoduché. Outdoorová firma Rockpoint dodala krásné dary pro všechny zúčastněné bikerky v podobě funkčních a lifestyle triček či multifunkčních čelenek, protože se zaměřuje také na ženy a jako první otevřela, zatím jediný, outdoroový obchod pouze pro ženy. A časopis WILD CAT, jakožto nový outdoorový časopis pro ženy, aby podpořil sportující ženy a nasbíral nové inspirace pro další vydání. Energii na našich vyjížďkách doplňovaly iontové nápoje Nutrend, zázemí pro naši základnu zajistil hotel Galík a vyjížďky nám zpříjemnily celoodpružená testovací kola Specialized, které, jak říkali všichni zúčastnění, kdo jednou zkusí, nechce jinak.

Doufám, že všichni zúčastnění byli spokojení a příště přijedou zas. A ti, kteří nepřijeli, se nechají nalákat, a přijedou příště. Budeme se těšit!

Níže naleznete pár fotek z akce Rockpoint WILD CAT Ride, kompletní fotogalerii pro vás připravili Luboš Sušila a Zbyněk Duchoň (kliknutí na jméno fotografa vás přenese do fotogalerie).

trails.cz