Výkon a výsledek Samkové je o to cennější, že ho dosáhla po třech nepříjemných pádech ve středeční kvalifikaci. Ihned po ní sháněl reprezentační trenér Marek Jelínek pro sedmnáctiletou juniorskou mistryni světa fyzioterapeuta, který by ji dokázal „srovnat“ naražená záda a krční páteř, a umožnil jí start ve Světovém poháru.

„*Kvůli kritické finanční situaci s sebou na závody do zámoří nebereme lékařský tým, a nyní se nám to vymstilo. Naštěstí se nám díky výborným kontaktům podařilo sehnat fyzioterapeuta, který Evě skutečně pomohl,*“ vysvětlil Jelínek.

„*To že Eva nakonec mohla startovat, je malý zázrak,*“ uvedl ze Stonehamu Jelínek a Samková ho doplnila: „*Ve středu večer jsem si ani nemyslela, že bych mohlo do závodu nastoupit. Takže část toho historického umístění patří i tomu fyzioterapeutovi.*“

Samková vyhrála své čtvrtfinále a věřila, že postoupí do finále. „*Tam jsem velmi chtěla, ale semifinále mi nevyšlo, takže jsem se musela spokojit s malým finále. V něm jsem se po strkanici se Švýcarkou Aubryovou propadla na druhé místo,*“ popsala závody Samková a pojmenovala, proč neprošla do velkého finále: „*Chybí mi síla v nohách, takže jsem byla na konci úplně tuhá. Navíc jsem trochu ´lempl´ a ryba dohromady, takže jsem si ostatní nechala zbytečně ujet.*“ Podle Samkové se i přesto mohla nejlepším rovnat. „*Především tím, že mi skvěle jelo prkno. Je prostě paráda, když se člověk může spolehnout na skvělý servis a ví, že další už je jen na mě,*“ řekla Samková.

Český tým poprvé v sezoně Světového poháru doplnil servisman Jan Weisshäutel, který se stará o mazání a připravuje závodníkům taková prkna, která jsou srovnatelná se špičkovými týmy ze zámoří.