WILD CAT 07 vychází ve čtvrtek 24. března 2011
84 stran


Prolistujte si celý časopis v elektronické podobě!


Pár tipů z obsahu:

„Silnička“ - móda, fenomén...?

To se musí zažít
Klikatá silnice s hedvábným povrchem se vine krajinou, nohy jsou v lehkém kmihu, vnímám svěží vítr, jehož zpěv se mění se zvyšující se rychlostí mojí jízdy. Jsem to já, kdo to tady řídí. Dnes je krásný den… Kdo má silniční kolo, už tenhle pocit zažil, kdo ne, možná nerozumí. Zatím. Dokud se na kole s úzkými galuskami neprojede.
Mallorka - moje srdeční záležitost

Očima cyklistky a redaktorky wild cat Káji Polívkové
„Žijeme příliš krátce na to, abychom se vraceli na stejná místa…“ říkává jeden můj hodně zcestovalý kamarád. Ale přece jen – existují kouty světa, kam nás to táhne znovu a znovu. Buď se kochat přírodou, anebo třeba pro příjemné sportovní prožitky. I já takové místo mám – místo, které spojuje obojí zmíněné a kam se po mnohokráté ráda vracím. Tím zaslíbeným koutem je Mallorka.
Kros versus trail

revoluce v běžeckém sportu a návrat k přirozenosti
Dvě pro začátečnice neznámá a trochu ošklivě znějící slova. Nejde o nic jiného než o běh v přírodě, povětšinou mimo asfalt, často i zcela mimo cesty. Proč je zkusit? Protože běh vám dá pocit volnosti. Nebýt ničím svázána, tedy ani vytyčenou cestou. Běžet přímo za nosem. Co na tom, když je to do kopce. Tak vyběhnu tam, kam budu stačit. Zbytek dojdu. Roztluče se mi srdce, zprvu to je nepříjemný pocit, ale výhled z vrcholku je s bušícím srdcem o to intenzivnější!
Je libo lesem či potokem?

aneb Svoboda orientačního běhu
Milujete pohyb přírodou, ale nebaví vás jen bezcílně bloumat? Nebo vás snad omrzel ten stále stejný běžecký okruh, na kterém už znáte každý kámen? Není nic jednoduššího, než seběhnout z cesty do lesa a vydat se po vlastní ose na nejbližší orientační závod. Vhodná kategorie se tu najde pro každou divokou kočku.
(Ne)zapomeňte na prsa

Proč a jak vybrat sportovní podprsenku
Au, au, au, au. Asi tak se cítí mnohá žena při sportu, když její přirozené vnady poskakují při každém pohybu. Naštěstí existuje funkční oblečení, které ženská ňadra nejen zafixuje a ochrání před ztrátou pružnosti, ale dovolí nám na ně při sportu úplně zapomenout. Teď už jen vybrat tu pravou sportovní podprsenku.
Nebeská túra ve Wallisu

V roce 2005 mě okouzlil svět skitouringu. Tiché hory, žádné davy lidí v mé blízkosti, tedy dobrodružství a zážitky na jiné úrovni, než jsem byla zvyklá ze sjezdovek. Když můj muž, kterého jsem mimochodem poznala také na skialpech, přišel s nápadem náročné haute route, tedy vysokohorského přechodu, ve Walliských Alpách, nadšeně jsem kývla.
Získávat kondici, hubnout a nehladovět...

Je tu jaro, teplejší dny nás opět vracejí do sedel horských i silničních kol, do městských či horských terénů si zaběhat. Možná si ale říkáte, že kromě zlepšování kondice se v této sezóně chcete vrhnout i na formování postavy. V tomto článku se společně podíváme, jak se dá vylepšit vaše postava za pomoci vhodné stravy a změn v jídelníčku.
Hříšné neřesti a božské ctnosti rakouského Štýrska

Vzpomněly byste si na biblické neřesti a ctnosti? Snad ano, ale nelamte si s tím hlavu, já vám ukážu jiné, štýrské hříchy. Maličko hřešit je přece lidské a očistit se pak o to více povznášející. Ve Štýrsku si můžete být jisté, že pokud zahřešíte, ihned máte možnost se očistit.
Divoké kočky čekají koťata

aneb Seriál o sportování v těhotenství
V životě sportující ženy může nastat období, které jejím sportovním plánům příliš nepřeje. Těhotenství. Může potkat každou z nás, bez ohledu na to, jak jsme akční. Tento požehnaný stav všechny vítáme, ale zároveň určitě nechceme přijít na dlouhé měsíce o potěšení z pohybu v lůně přírody. Je to ale vůbec nutné? A pokud ano, do jaké míry a v jakých fázích těhotenství? Na tyto otázky nám bude odpovídat nový seriál o sportování v jiném stavu.
Výživa v těhotenství (nejen) pro aktivní maminky

Stravování v těhotenství hraje důležitou roli pro jeho vlastní průběh, ale především pro zdravý vývoj plodu. Zdraví novorozence závisí pochopitelně i na dalších faktorech, jako je celkový zdravotní a psychický stav matky, ale stravou můžeme bezesporu mnohé ovlivnit. Kvalitní výživou můžeme našemu miminku dopřát ten nejlepší start do života. Rovněž tak chráníme sebe – protože má-li plod nějaké živiny nedostatek, vezme si ji na úkor těla matky…
A mnoho dalšího najdete v aktuálním WILD CAT 07!


Předplatné časopisu s bonusovými SNOWbony pro nákup v našem e-shopu si můžete objednat ZDE