Přípravu kola na sezónu rozhodně nepodceňujte, bude to při jízdě vámi i vaším bikem bezesporu kvitováno. Do čeho se tedy po oprášení kola můžete pustit samy? (Poznámka: oprášení kola berte doslova, před servisem je nutné kolo otřít hadrem od nečistot, aby se zaschlé bláto a prach nezanášelo do součástek.)

PNEUMATIKY A PLÁŠTĚ

Prvním a nejjednodušším krokem je zkontrolovat tlak v pneumatikách a dofouknout duši. I když jste na kole celou zimu nejezdily, tlak v pneumatikách samovolně uniká i při stání. V případě podhuštěné duše se zvyšuje riziko průrazu a také se při šlapání vice nadřete. V opačném případě, v případě přehuštěné pneumatiky, vám kolo bude na nerovnostech více odskakovat a pohodlí při jízdě bude nižší. Heslo: přiměřeně (na bocích pláště se pro inspiraci dočtete doporučené tlaky).

Sjetý vzorek na pláštích vám může na jarně rozblácených singlech dát zabrat. Na začátek sezóny zvažte pořízení hrubších a tlustších plášťů, v suchých letních měsících pak postačí méně hrubý vzorek. Pokud pneumatiky měnit nebudete, zkontrolujte, zda nejsou protrhlé, rozřízlé či zteřelé.

ŘETĚZ

Druhým, nezanedbatelným krokem je očištění a promazání řetězu a zároveň očištění zubů na převodnících a kazetě. Na trhu je více typů specializovaných maziv. Při aplikaci řetěz postříkejte olejem na jeho spodní straně vedoucí od kladek přehazovačky a přebytky oleje dobře otřete hadrem. Mazivo rozhodně patří jen na řetěz! Postříkané ráfky nebo kotouče z vás udělají královnu downhillu (do první zatáčky). Vyhněte se především lepivým olejům, které by na řetěz prach a nečistoty naopak chytaly, což by vedlo ke snížení životnosti řetězu a případně zhoršilo přesnost řazení. Navíc Vám nahromaděná špína snadno vytvoří dočasné tetování na lýtku!

BRZDY

Na brzdy by určitě žádná z nás nezapomněla, protože je jistě tiskneme a využíváme daleko intenzivněji než muži. Jak tedy na jejich kontrolu a případné nastavení? Nejprve otestujte účinnost brzd: po rozjetí zkuste každou brzdou zabrzdit zvlášť. Pokud Vám účinek brzd nepřijde dostatečný, zkuste brzdové plochy zbavit prachu a mastnoty. Neexperimentujte s přípravky a do akce se pusťte jen se speciálním odmašťovačem na kotoučové brzdy. Pokud ani tohle nepomůže, nechte si brzdy raději seřídit odborníkem, ať se z kopce někde nerozmáznete. To by byla věčná škoda!

Zkontrolujte také, kdy Vám brzdové páky zabírají. Pokud zabírají až po úplném stisknutí u řidítek, může to být nebezpečné. Nastavte krok brzdových pák tím, že regulačním šroubkem na páce brzdové lanko utáhnete a pokud vám už v bovdenech koluje kapalina, může být viníkem i vzduch v hadičkách, jehož vyhnání ale nechte raději na mechanikovi.

PROMAZÁNÍ LANEK A NASTAVENÍ ŘAZENÍ

Lanka vedou takzvanými bovdeny, které lanka chrání. Dělené bovdeny umožňují snadný přístup k lankům. Uvolněte napětí lanka, bovden po lanku posuňte, lanko promažte a důkladně otřete hadrem, bovden opět umístěte do původní polohy a lanko opět napněte. Zkontrolujte, zda kolo správně a plynule řadí ve všech polohách. Pokud řetěz při řazení přeskakuje, tak jemné doladění chodu řazení můžeme provést pomocí stavícího šroubu (ten, do něhož vbíhá bovden řazení).

ODPRUŽENÁ VIDLICE A TLUMIČ

Odpružení kola bychom měly hýčkat pravidelně, ať se nám kolo hezky houpe pod zadkem a my můžeme užívat pohodlné jízdy! Jak na to? Hadrem očistěte vnitřní nohy vidlice či tlumiče (ty, které zajíždějí dovnitř), poté kolem pouzdra nastříkejte silikonový olej a párkrát propružte, aby se olej dostal dovnitř. Po chvíli působení vnitřní nohy opět pečlivě otřete hadrem, aby na sebe olej nevázal nečistoty a ty se nezanášely dovnitř. Zároveň nezapomeňte udržovat vidlici i tlumič správně natlakované, to znamená, že po pozvolném dosednutí na kolo by se měl tlumič zanořit asi o jednu čtvrtinu svého chodu.

SVĚTLA SVÍTÍ, STĚRAČE STÍRAJÍ, ŠROUBKY JSOU ZAŠROUBOVÁNY!

Last but not least…Na závěr se ujistěte, že osa náboje je dobře usazena v rámu kola a rychloupínáky či matice, které drží přední a zadní kolo, jsou utaženy. Zároveň pomocí imbusů zkontrolujte dotažení všech šroubů (např. u sedla, sedlovky, řidítek, představce, atd.).

Domácí servis máte tímto úspěšně za sebou, nemělo by Vás nyní překvapit ani vypadnutí zadního kola, ani náhlé propadnutí sedlovky či upadnutí řidítek během jízdy.

Vzhůru do lesa!