Startovalo se v centru města, ale hlavní část trasy vedla krásnou přírodou kolem Pojizeří. Závodníci měli, stejně jako vloni, možnost výběru ze dvou tratí, Fitness jízda (30 km) nebo hlavní závod (61 km). Moje volba byla delších 61 km. Profil trati nebyl příliš náročný a převýšení činilo pouhých 864 m. I když to pro mě není ideální. Bydlím totiž v Krkonoších, a tak jsou mé vyjížďky nebo tréninky na kole převážně v kopcovitém terénu a tato trať byla pravý opak. Nicméně závodníci si mohli užít pěkné technické sjezdy, což ocenilo mnoho bikerek.

Trať byla skvěle připravená, až na pár malých nedostatků. Po prvních pár kilometrech se široká cesta zúžila do jedné stopy, kde se na pár minut závod zastavil, ale to se stává na většině závodů. Nepřesnost nastala v počtech kilometrů, kdy v propozicích pořadatelé uvedli 61 km, a v cíli mi přitom tachometr ukazoval 67 km. Možná se to zdá jako prkotina, ale myslím, že kdo závodil, mi dá za pravdu, že není. Když vidíte, že máte 5 km do cíle, vydáte ze sebe všechno a najednou zjistíte, že cíl nikde.

Celkově bych ale závod ohodnotila kladně, potíž už pak byla na mé straně a to konkrétně v nohách. Ale k tomu by mi nepomohla ani sebelepší trať. Organizace byla perfektní, včetně doprovodného programu.

Veliký dík si zaslouží Norskamoda.cz a WILD CAT, kteří mi umožnili startovat na tomto závodě a já mohla došlapat na 6. místo. Už se těším na další závod a doufám, že se o nějaké místo posunu vpřed.


Podrobnější informace o závodu najdete na www.kolopro.cz.