WILD CAT 08 vychází ve čtvrtek 26. května 2011
84 stran


Prolistujte si celý časopis v elektronické podobě!


Pár tipů z obsahu:


Pevně, nebo houpavě? Hardtail, nebo full?

Celoodpružená kola hýbou bikovou veřejností a pomyslně ji dělí na dva tábory. Jedni tvrdí, že bez odpružení se jezdit nedá, druzí nedají dopustit na absolutní přenos síly u pevného rámu. Obě skupiny mají svou pravdu. Rozuzlení otázky, zda je pro nás tím pravým pevný, nebo odpružený rám, totiž tkví v naší individualitě a stylu jízdy. Velkou měrou pak záleží i na charakteru terénu, který nás obklopuje. Anebo který vyhledáváme.
Důležité cyklistické maličkosti

K cyklistice, jak ji známe dnes, neodmyslitelně patří doplňky jako přilba či rukavice. Jejich úkolem je zpříjemnit jízdu a umožnit nám si ji naplno vychutnat.
Sellaronda na kole

Letní Dolomity jsem dosud znala jen z vyprávění kamarádů. Čím dál víc mě to sem lákalo, až jsem se rozhodla vyrazit přímo do srdce pohoří, do jihotyrolského údolí Gröden (it. Gardena) na úpatí masívu Sella. Vždy začátkem léta se tu koná velký cyklistický svátek – Sellaronda Bike Day, cyklistická obdoba známého lyžařského safari.
Bikové revíry podle kočky divoké

Většina žen, které pravidelně usedají na svého bika, má v itineráři nějaké ty své NEJ oblíbené revíry se zamilovanými trasami. Jsou to místa, která mají lidově řečeno najeté a znají na nich každý kilometr cesty.
Vyběhněte do terénu

trénink pro přípravu na krosové závody
Sportujete pravidelně? Sportujete rády? Sportujete po celý rok? Pak jistě přebíháte z in-line na horské kolo, ze snowboardingu na běžecké lyžování, či z paraglidingu na climbing. Hledáte-li aktivitu, která by rozšířila váš již tak dostatečně bohatý rejstřík sportovních aktivit a zároveň zvýšila vaši fyzickou kondici, pak vyzkoušejte krosové běžecké závody.
Irsko - zelený ostrov stvořený k proběhnutí

Strmé skalnaté útesy, nekonečná fialová vřesoviště, rozpraskaná rašeliniště a mezi tím vším tisíce a tisíce ovcí, které tu vyšlapaly klikaté cestičky. V Irsku se po nich dá doběhnout s větrem o závod až k oceánu.
V přírodě jako doma - spací pytle a stany

Léto a s ním výpravy do přírody za dveřmi a vy ještě váháte, jaké vybavení zvolit? Právě pro vás jsme připravily několik tipů a rad jak vybírat outdoorové vybavení – spací pytel a stan. Nejprve se vrhneme na spací pytle.
Jak zachytit prchavý sportovní okamžik

začínáme se sportovní fotografií
Focení je díky digitálním fotoaparátům zcela otevřené experimentování a učení se. Outdoorové sporty se odehrávají velmi rychle a určitě si chvíli počkáte, než zachytíte ten správný moment. Ovšem odměna bude velmi sladká.
Jak na trénink?

Na kondici je stále co vylepšovat
Nová členka autorského týmu přináší i nový vítr na stránky divokými kočkami oblíbeného časopisu. V následujícím seriálu článků bychom vám rády nastínily cestu, jak se systematicky začít sportovně připravovat, ať pro co nejlepší výkon v určité soutěži nebo závodu, tak i jen pro zlepšení vaší kondice, ozdravení těla, formování postavy apod.
Co dopřát sportujícímu tělu v létě?

Ostré sluneční paprsky a vysoké teploty dávají znát, že pro milovnice letních sportů nadchází nejhezčí období. Nastává léto a s ním i aktivity u vody, v bazénu a nejen tam. Pro všechny sportující i nesportující znamená letní počasí redukci ošacení. Vyvstává tedy jeden problém: jak vypadat co nejlépe, štíhle a přitom sexy v záři slunečních paprsků? Podívejte se s námi na rady ohledně vyrýsování postavy, zlepšování sportovní výkonnosti a zdravé stravy.
Divoké kočky čekají koťata - plavání

aneb Seriál o sportování v těhotenství
V minulém díle našeho seriálu jsme si povídaly o cyklistice, dnes se zaměříme na sport, který je pro provozování v těhotenství ještě vhodnější – na plavání. Archimedes kdysi zjistil, že hmotnost tělesa ponořeného do kapaliny se rovná hmotnosti vody tělesem vytlačené. A každá divoká kočka v jiném stavu může zjistit, že hmotnost tělesa zvětšená těhotenstvím se ve vodě ztrácí, mizí, rovná se nule a dává odpočinout zádům, kloubům i svalům. A tohle zjištění je pro svět budoucích maminek stejně užitečné, jako bylo to Archimedovo pro svět fyziky.
1. kolo ... je jako první láska

Děti každé pořádné cyklistky nebo bikerky mají za sebou první cyklistické kilometry dříve, než samy sednou na kolo, dříve, než začnou chodit, dokonce dříve, než se narodí. Vozí se totiž s maminkou už během těhotenství a poté v dětské sedačce nebo ve vozíku za kolem. Pak konečně přijde čas, kdy mají šlápnout do pedálů samy. A teprve teď se láme příslovečný chléb, v tomhle případě upečený ze šlapání do pedálů, větru ve vlasech, dřiny a pádů, prachu cest a toulek krajinou. Jestli z toho bude mezi dítětem a cyklistikou láska na celý život, není nikdy jisté. Ale lze to zásadně ovlivnit výběrem prvního kola i přístupem k výuce vašeho cyklistického eléva.
A mnoho dalšího najdete v aktuálním WILD CAT 08!


Předplatné časopisu s bonusovými SNOWbony pro nákup v našem e-shopu si můžete objednat ZDE