HOLBA & Litovel ORIENT EXPRESS 2011 volně navazuje na 8 ročníků závodu MTBO REMERX CUP. Závod je opět zařazen do kalendáře naší nejvyšší soutěže – Českého poháru MTBO. Současně také do Slovenského poháru MTBO.

HOLBA & Litovel ORIENT EXPRESS se pojede také jako Mistrovství České republiky v MTBO, tedy jako jeden z nejdůležitějších závodů na domácí scéně. Nemalou měrou přispěly k tomuto úspěchu i pozitivní ohlasy z minulých ročníků a reference členů komise MTBO, kteří se jich osobně účastnili.

  • 25. 6. dopoledne: Mistrovství ČR a 11. kolo Českého poháru, Slovenský pohár MTBO - sprint
  • 25. 6. odpoledne: Mistrovství ČR - štafety
  • 26. 6.: 12. kolo České poháru, Slovenský pohár MTBO - free order


Závod proběhne 25. - 26. června 2011 v Olomouci - Radíkově, na jedné z pevnůstek „Císařsko – Královské Olomoucké pevnosti“, fortu Radíkov.
Pořadatelem 8. ročníku je OB Vizovice, který má s pořádáním vrcholných sportovních akcí bohaté zkušenosti. Souběžně s naším závodem proběhne na Svatém Kopečku také Mezinárodní mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice - vrcholná cyklistická událost, která je zároveň kvalifikací na Mistrovství světa v Dánsku a na Olympijské hry 2012 v Londýně.HOLBA & Litovel Orient Express bude inzerován v celorepublikových časopisech (Deník, Velo, Cykloturistika, Wild Cat), další podpora proběhne na internetu, kde jsou mediálními partnery zavedené servery www.cykloserver.cz, www.mtbo.cz, www.ivelo.cz, www.wild-cat.cz, www.alternativni-cyklistika.cz a další. Předběžně přislíbila účast i Česká televize, jejíž reportáž byla odvysílána také v minulých ročnících a je ke shlédnutí na webu závodu. Záštitu nad závodem pževzal i náměstek hejtmana Olomouckého kraje, Mgr. Radovan Rašťák. Očekávaná účast ve všech 3 závodech je 1000 závodníků.


MTBO (mountain bike orienteering – orientační závody na horských kolech) je rychle se rozvíjejícím sportovním odvětvím, které se v posledních letech těší čím dál většímu zájmu ze strany výkonnostních závodníků i sportující veřejnosti. V České republice je tento sport provozován na velmi vysoké úrovni, o čemž svědčí i umístění našich reprezentantů v závodech Světového poháru.

Více o tomto sportu najdete v článku Pohádka jménem MTBO


Na webu závodu www.bike-orientexpress.cz najdete kompletní informace včetně historie.