WILD CAT 09 vychází ve čtvrtek 15. září 2011
84 stran


Titul WILD CAT 09 lze zakoupit i v elektronické podobě pro PC, tablety a telefony. Časopis kupujte na http://cs.publero.com/titul/wild-cat/.

Publero

Pár tipů z obsahu:


Podzimní biková výbavička

Pro ty znás, pro než je horské kolo vášní a drogou, neznamená nepřízen počasí nic zásadního. Je pouze signálem k obměně sportovního šatníku a cyklistických dopňků tak, aby bylo ježdění i nadále příjemné a nezaskočil nás ani podzimní deštík. I náš bike si zaslouží drobné úpravy a pomůcky jako blatníky či světlo kvůli krátícím se dnům. Pojďme se tedy na výměnu naší „garderoby“ podívat postupně.

Freeride... návrat do přírody

Cyklistika, zejména mountainbiking, patří mezi ženami k nejvyhledávanejším sportum ajejí obliba neustále stoupá. A tak i v lese „houstne“ provoz, na našich oblíbených terénních cestách se mění povrch na šotolinový, někde dokonce na asfaltový. Jenže pravá bikerka touží po nečem jiném, po bližším kontaktu s přírodou, po hravých technických stezkách, po trošce soukromí, po dobrodružství. Po jakési volnosti. Nikoliv jet v„koloně“ cyklistek, od značky k značce. Co s tím? Kam tedy vyrazit ? Máme pro vás volbu – vyzkoušejte FREERIDE!

Každá máme pěknou ránu

aneb golf už není jen pro snoby

Zatímco pred pár lety byste divokou kočku na dokonalém golfovém trávníku téměř nepotkaly, dnes je konečně iu nás tento sport dostupný všem souteživým milovnicím pobytu na čerstvém vzduchu. Stačí si vybrat cenově rozumné hrište, najít trenéra a odpálit.

Klára Spilková - nejmladší profesionálka světa

Poprvé odpálila míček ve čtyrech letech a hned se trefila. I když má na golf talent, v umění koncentrace se prý musí zdokonalovat neustále. A jde jí to. Teprve šestnáctiletá Češka Klára Spilková je dnes nejmladší profesionální hráčkou na prestižní Ladies European Tour a sní o tom být první na světě.

Kyrgysztán - divoká země stvořená k outdooru

Nekonečné hřebeny hor, průzračná jezera, zpěněné řeky a jen jediná známka civilizace
– jurty pastevců hluboko na úpatí. Při takovém nebeském pohledu napadne snad každou kočku divokou, že se ocitla v ráji předurčeném k dobývání vrcholu a krocení větrných i vodních živlů na nejrůznější způsob. Vítejte v Kyrgyzii.

Který fotoaparát je ten pravý

Digitální fotoaparát je v dnešní době nedílnou součástí téměř každé aktivity, k cestování a sportu patří takřka neodmyslitelně. Ovšem možnosti jsou široké, od integrovaného aparátu v mobilu až po vysoce vybavené zrcadlovky s kvalitními objektivy. Jak tedy vybrat ten správný?

Na sever... aneb tam, kde mají kaviárové toasty za babku

Severská krajina má zvláštní pritažlivost a Norsko se svými přírodními krásami není výjimkou. Majestátní horské štíty tyčící se nad hlubokými fjordy, členité pobřeží s útesy ošlehanými příbojem Atlantického oceánu, půlnoční slunce. Jen se zdá, že pro zhlédnutí těchto krás se musí sáhnout hluboko do kapsy, neb Skandinávie je oblast finančně náročná. Ale že by přeci jen existovala ekonomická varianta? Přečtěte si, jak si levně užít v drahé zemi, a přitom se nežinýrovat a dopřávat si mořské plody a kaviárové tousty.

Už žádné mžourání ani slzy - zaostřeno na sportovní brýle

I my, bystrozraké kočky, si rády na kolo, vodu či bežky nasadíme sportovní brýle. Nejenže nám sluší, ale chrání naše oči proti zásahu masařkou, proti ostrému sluníčku a umí rozjasnit i lesní šero. A když náhodou spadneme, nerozbijí se, takže očím neublíží. Tedy, aspoň pokud jde o kvalitní značkové modely.

Trénujeme na podzim

V minulém čísle jsme si ukázaly, jak úspešně přečkat těžké začátky trénování. Tentokrát se vrhneme na rozvoj rychlosti, neboť jistě každá z vás, která si vyzkoušela nějaký závod, zjistila, že i když má naježdeno relativně hodně kilometrů, není to při jízdě s číslem úplně ono – chybí zrychlení, které je pro nástupy, pro přejetí větší terénní nerovnosti apod., klíčové. Pro tyto případy je též velmi duležitá síla, která může rychlost do určité míry zastoupit.

Vonět je ženské

Žijeme aktivně, sportujeme, máme rády sporty všech druhů. Běh, kolo, hlavně být vpohybu a cítit se skvěle. Ale stále jsme ženy a, co si budeme nalhávat, k tomu, abychom se dobře cítily, potřebujeme dobře vypadat a vonět. Jenže právě zde je důležité vědět, kde hledat, z jakých vůuní vybírat. I v tomto segmentu platí, co nová sezóna, to nové vůně, nové trendy. Proto se k tomuto tématu, které jsem již jednou ve WC probíraly, vracíme a vnášíme jiný pohled a zajímavé novinky.

Svatba trochu jinak

Váš život naplňuje sport a pohyb, dokážete se prohánět po lese na biku nebo pěkněe po svých při survivalu, zvládáte zdolat vodní živel třeba na raftech nebo kajacích, umíte si užít pocit volně letícího ptáka při paraglidingu. Adrenalin vám není cizí. A tak není divu, že i tak výjimečné okamžiky, jako je třeba svatba, chcete mít v trochu jiném duchu.
A mnoho dalšího najdete v aktuálním WILD CAT 09!


Předplatné časopisu s bonusovými SNOWbony pro nákup v našem e-shopu si můžete objednat ZDE