Do soutěže se každoročně přihlašuje na 300 filmů z vice něž 35 zemí světa. Mezi zařazenými snímky můžeme najít jak filmy pořízené vysokoškolskými studenty, tak i profesionálními týmy, spolupracujícími s organizacemi jako BBC a National Geografic. Letos můžete navštívit již 8. ročník tohoto filmového festivalu v České republice.

Neděle 16.10.2011, Kino Lucerna, začátek ve 13:00


K vidění budou strhující snímky o extrémním lyžování, jízdě na kole, sjíždění divokých řek, zdolávání skal a kopců, či dokonce o volných pádech. Všechny příběhy jsou propojeny osudy lidí, kteří se pokouší dokázat něco neobvyklého. A to vše na pozadí nádherné divoké přírody a horského prostředí, které všichni tak milujeme.

Kromě přehlídky nejlepších filmů s horskou tématikou je připraven i bohatý doprovodný program. Představí se v něm dobrodruh a cestovatel Petr „Ghándí“ Novotný, který promítne obrázky z loňské seakajakové expedice v Grónsku. Dalším hostem pak bude horolezec a skálolezec Josef „Pepek“ Milfait, který se s Vámi podělí o své zkušenosti s lovem „Sněžného Barse“. Co se pod tímto pojmem skrývá, si přijďte poslechnout sami na vlastní uši.

O přestávce je možnost se občerstvit v kavárně či baru a navštívit stánky sponzorů. Třešničkou na dortu bude slosování vstupenek o hodnotné outdoorové ceny.
Více informací o festivalu, filmech a rezervaci vstupenek nejdete na www.banff.cz.