Kemp spojuje hned dva způsoby jak nechat kolovat adrenalin v krvi. Tím prvním je jízda na kole podle libosti ve stylech SLOPESTYLE nebo DOWN HILL a druhý způsob, neméně adrenalinový, je fotografie. Mezi kempery se objevili i tací, kteří si sedm dní v UMF parku vychutnali z obou stran.

Pokud jde o divoké kočky, kolo s pevným rámem, stejně jako fotoaparát řídí skvěle teprve šestnáctiletá Markéta Fraňková, jejíž celotýdenní trénink byl korunován v sobotu 1.8. 2009 závodem ve sjezdu, kde měla ve své kategorii nejlepší čas. Druhou kočkou, která kemp dávala na kole i s aparátem byla Kamila KOLÍBALOVÁ, holkám to prostě slušelo s chrániči i bez. Třetí účastnicí mezi spoustou kluků a chlapů byla Lara GÁBA STRAŠILOVÁ. Snažila se přijít na kloub focení a nezalekla se ani složitější fototechniky. S fotoaparátem E-3 na krku, který jí zapůjčil partner kempu firma OLYMPUS, byla k vidění na různých místech trati a když došlo k fotografování s technikou do terénu, ukázalo se, že toho taky poměrně dost unese.

Focení s touto technikou, kterou kemp zásobila firma FOMEI si také oblíbil fotograf Ondra MTBéčko Kinkor a na vlastní kůži si mohl vyzkoušet spolupráci s těmi nejlepšími jezdci u nás. Hlavou dolů bylo možné si vyfotit například MAJKLA MATYSE, stájového draka SHOCKU, http://www.michalmatys.com/ nebo DAMJANA SIRIŠKIHO na kole Author http://www.nugget.cz/…-siriski-121 , který už třetím rokem koučoval bikery kempu na trati UMF bikeparku DéEm.

Externí světla a generátor, postavená v lese, to byla příležitost zachytit bleskovou jízdu KAMILA TATARKOVIČE http://www.kamiltatarkovic.com/, stíhaného FILIPEM MATUŠEM http://filipmat.us/ , KUBOU PYTLÍKEM SAKIM http://www.jakubpytlik.eu/others.html a KUBOU FIŠEREM. http://www.kubajsz.com/ .

Týden ježdění se odrazil na stylu všech bikerů, každý kemper se snažil předvést před objektivem fotoaparátů co nejlíp, aby neodjížděl domů s prázdnou. Díky Pepovi z Fomei, který si k nám udělal pracovní cestu a vzal sebou sexy šikovnou sublimačku, měli radost všichni. Tisklo se a tisklo, do bručení tiskárny spokojeně vrněl HOFIK, http://www.hofik.cz/, fotograf PETR HOFFELNER z atelieru TOSAMO, který převzal v letošním roce otěže koučingu fotocampu z rukou ROBA TRNKY http://www.robtrnka.com/ a VÍTKA LUDVÍKA http://www.sharp-pictures.net/.

Nakonec zbývalo už jen zakončit kemp závodem ve SLOPESTYLE a SJEZDU, korunovaným BIKEFESTEM. My všichni, kteří jsme se vyhřívali na kopci ve slunečném dni jsme tajili dech když skákal KUBA VENCL svoji 360ku z dropu a jako by si s náma hrál, přidal navíc nádherně dlouhý backflip. Ačkoli jsem později zjistila, že je to drzoun a nejapa , vítězství mu patřilo už zase zaslouženě, se nedá nic dělat. Jakmile se k jeho výkonům přidali ještě Honza Lolek TÓTH a MAJKL MATYS, bylo to na sprchu.

Naštěstí se roztočily vrtule sněžného děla a zchladily nám hlavu. Za všechny kempery, kteří se odvážili na závody přihlásit musím napsat jméno nejmladšího závodníka TEO KOVÁČe. Když mi ho rodiče první den kempu předávali, propadla jsem panice. Drobnej kluk ale nakonec tak překvapil svým umem, jistotou a repertoárem zvládnutých triků, že bylo pro strach uděláno.

Ve sjezdu nedošlo k překvapení, bylo rozhodnuto už ve chvíli kdy dorazili KAMIL TATARKOVIČ a TERKA VOTAVOVÁ.

Všechno se obešlo bez vážnějších zranění, a tak jsme se po vyhlášení výsledků mohli vrhnout do víru zábavy. Na podiu BIKEFESTU se vystřídaly kapely Sunset Trail (ukázalo se, že Damjan Siriški válí jak na kole tak na kytaru), Boron, Shater a brněnský Rhodian. Dostaly nás do nálady natolik, že jsme pokračovali až do rána na terase v rytmu parádní diskotéky.

Málo komu se chtělo po letošním kempu domů, jeho atmosféra byla od začátku do konce prostě skvělá, jak dokládá spousta fotogalerií všech zúčastněných na jejich webech nebo na facebooku http://www.facebook.com/home.php#….

Kdo by rád viděl ty nejpovedenější, může navštívit stránky nejlepšího z fotokemperů MÍLY ŠTÁFKA z Chomutova, http://www.stafek-foto.cz/, kterého považujeme za objev letošní sezóny. Oblíbili jsme si jeho osobitý styl focení, se kterým nacpal do snímků co se do nich vešlo.

Nezbývá než doufat, že nejen Míla, ale i ostatní, kteří nám rok od roku „rostou“ před očima dorazí na kemp 2010. Díky všem, kteří přijeli, těším se za rok.

Zuzana Kschwendová

Více fotografií naleznete ve FOTOGALERII nebo na videu níže.