Hlava v teple

Pokud rády vyrážíte na běžky nebo se v zimě udržujete během, mohly by Vás zaujmout tyto stylové a funkční čepice. Mně osobně zaujaly tyto dvě. Pro pány běžecká čepice Kama s obrázkem legendárního lyžaře Hanče a pro dámy (nejen pro ně) pro změnu funkční čepice se sobem.


Pěkné počtení pro zimní večery

V naší rodině platí takové pravidlo, že pod stromečkem by měl každý najít alespoň jednu knihu. A jelikož se zde zabýváme vším, co se točí kolem pohybu a sportu, vybrala jsem pár knih s horskou tématikou.

Napínavý příběh, který určitě znáte z filmu Pád do ticha, sepsal podle svého příběhu Joe Simpson. Kniha se jmenuje Setkání se smrtí a stojí za to si ji přečíst. Napínavý příběh Vás vtáhne tak, že nebudete moci knihu odložit, dokud ji nepřečtete. Alespoň takto jsem četla knihu já. Pro mě jedna z nejlepších knih s horolezeckou tématikou.
Další moje oblíbená kniha je od Zdeňka Šmída Proč bychom se nepotili aneb jak se chodí po horách. To je kniha, u které jsem se hodně dobře pobavila a nejednou se hlasitě smála ve veřejných dopravních prostředcích. Kniha vypráví o partě lidí, kteří mají rádi turistiku a každoročně vyráží do slovenských hor (ono se tenkrát stejně nikam jinam nesmělo). Výborné jsou pak například popisy tipů horalů nebo horalovi výstroje. Mnozí z vás si jistě tyto časy pamatuje a v různých příbězích této partičky se najde.

Nejen pro malé

Tak tyto hračky mě naprosto nadchly. A myslím, že si s nimi vyhrají nejen děti…ať už jde o krásnou dřevěnou skládačku nebo o zmenšený model sněžné rolby nebo kabinkové lanovky na baterky.

A co Vy, už máte nakoupeno? A jaké tipy máte Vy?