Možná se ptáte, proč kontaktní čočky. Důvodů pro kontaktní čočky je mnoho, ale jednoznačnou výhodou je volnost. S kontaktními čočkami můžete profičet sjezdovkou nebo spadnout a nemusíte se bát, že vám brýle spadnou nebo se zničí. Brýle navíc překážejí v zorném poli a omezují periferní vidění, které je tak důležité pro rychlý pohyb. S kontaktními čočkami máte také volnost ve výběru ochranné helmy, slunečních brýlí a jakýchkoliv dalších lyžařských doplňků. Pokud můžeme doporučit, jedny z nejlepších a nejmodernějších čoček na trhu jsou například Biofinity měsíční čočky.

Jednou ze zásadních věcí, kterou na horách musíme řešit, je ostré horské slunce ještě znásobené odrazem od sněhobílých kopců. Ve vyšších nadmořských výškách jsou sluneční paprsky intenzivnější, a proto je třeba chránit oči filtry ve slunečních brýlích, dioptrické sluneční brýle jsou ale velice drahá záležitost. V kontaktních čočkách ale můžete oči ochránit slunečními brýlemi, jakými budete chtít. Některé moderní čočky, jako Acuvue Oasys nebo 1-Day Acuvue Trueye, mají navíc UV filtr již zabudovaný v sobě.

Pro zájemce o čočky je také potřeba zbořit pár mýtů o čočkách a lyžování:

  • kontaktní čočky během jízdy po sjezdovce nevypadávají, jak jsme kdysi mohli vídat ve starších komediích z 90. let
  • kontaktní čočky nasazené v očích ani omylem nezmrznou
  • kontaktní čočky nabízí vysokou kvalitu vidění na všechny vzdálenosti, samozřejmě pokud jsou správně vybrané při vyšetření očním specialistou


Tak neváhejte, zeptejte se na čočky u očního lékaře, v aplikačním středisku nebo v nejbližší optice a užijte si na horách volnost v kontaktních čočkách.

www.cockyshop.cz