Buďto se můžete porozhlédnout po internetu na různé varianty, jež jsou doplněné i fotografiemi, kam byste se rády vydaly, anebo si můžete pořídit knižní publikaci Na in-linech křížem krážem po Česku vydanou v nakladatelství Fragment, na kterém se podílel kolektiv autorů. Tato kniha je v podstatě průvodcem s tipy na 28 tras a 9 drah v celé České republice. Trasy jsou označeny podle náročnosti a u každé trasy je také mapka s GPS souřadnicemi a různými zajímavostmi, které se poblíž nacházejí. Kniha vám poslouží také jako příručka se zajímavými informacemi o bruslích, vybavení či způsobu jízdy.

A nyní bych vám přiblížila trasu, na které trávím nejvíce svého volného času já. Aby věděly i sportovkyně z Čech, tak tato stezka (Lipník nad Bečvou - Osek nad Bečvou - Přerov) spadá do oblasti Olomouckého kraje.

A jak už jsem nastínila na začátku, trasa začíná ve městě Lipník nad Bečvou, jedete pořád rovně kolem řeky Bečvy, dostanete se až k mostu u vesnice Oseku nad Bečvou. Na této trase je zakázán vjezd motorových vozidel. Délka je přibližně 3 400 m. Pakliže se také rádi občerstvíte, neminete příjemnou hospodu U Splavu, nebo občerstvení u Jadranu. Zde se můžete také vykoupat. Opodál nechybí ani parkoviště. Dále přejedete přes most, pokračujete cca 600 metrů po silnici a odbočíte vpravo. Tím se dostanete na cestu, která má sice kousek docela „nepříjemný“ povrch, ale dá se zvládnout. Pojedete okolo rybníku Balaton a za chvíli vjedete na cyklostezku novou. Ta vede kolem řeky Bečvy až ke Grymovskému mostu. Zde přejdete přes silnici a pokračujete dál kolem řeky až do Přerova. Na některých místech u začátku je cesta docela zúžená, ale to není problém, protože po chvíli se zase rozšíří. A pokračujete stále rovně až dojedete do cíle.

Když to shrnu, trasa je to velice dobrá, poněvadž pořád projíždíte nádhernou přírodou a cesta má většinou kvalitní povrch. Pro někoho je akorát, pro někoho by mohla být kratší. Já osobně bych však přivítala, kdyby byla ještě trochu delší.

Takže se k nám přijeďte podívat a uvidíte, že nebudete litovat.

A pokud jste „velikánští nadšenci“ in-line bruslení, můžete se také vydat na in-line zájezdy se sportovní cestovní kanceláří. Stačí si vybrat, dnes je nabídka velmi pestrá.