FotoKniha

Potěší dědečka s babičkou, kamarády, se kterými trávíte dovolenou, i kolegu z práce, se kterým pracujete na společném projektu a vyjíždíte na služební cesty. Potřebovat budete jen pár fotek, nejlépe v digitální podobě. To ale vůbec neznamená, že nemůžete použít třeba staré babiččiny fotky nebo negativ. V Centru FotoŠkoda vám je rádi do digitální podoby převedou.
Máte-li snímky připravené, stačí na www.fotoskoda.cz kliknout na odkaz FotoKnihy a následovat instrukce ke stažení a instalaci jednoduché aplikaci. Pokud si s počítačem moc netykáte, prostě přineste fotky do Centra FotoŠkoda a školený personál se o vše postará. Je jen na vás, jak bude kniha ve výsledku vypadat. Vy rozhodnete o tom, kolik bude mít stránek (od 5 do 30 listů), jestli bude mít pevnou nebo měkkou vazbu, zda budou fotky v lesku, matu nebo metalíze a jak budou velké. Vybrat si můžete i barvu papíru, obalu, hřbetu a také formát i odstín písma. Je dobré mít ještě před zadáním rozmyšleno, jak půjdou fotky za sebou, co bude na obálce knížky a co na zadní části.
Výroba trvá v Centru FotoŠkoda podle náročnosti jeden až tři dny.

FotoObrazy

Zatímco FotoKniha bude nejspíš schovaná v nějaké poličce a obdarovaný ji vytáhne jen občas, u FotoObrazu se předpokládá, že bude viset nebo stát někde na očích. O to pečlivěji byste měli fotografie vybírat.
Není od věci zjistit si, jaký má dotyčný vkus a styl a jaké motivy se mu líbí. Pokud jste si ještě nikdy žádný FotoObraz nenechali dělat, vyplatí se s vybranou fotkou zajít do Centra FotoŠkoda. Zkontrolují vám tady například, jestli je obrázek dostatečně velký a ostrý na požadovaný formát, protože větší formát ukáže i drobné neostrosti, které menší fotka schová.
Běžně se používají formáty do velikosti A3, v Centru FotoŠkoda ale umí vyrobit také obrazy mnohem větší, a to až 1,5 mšířky na 3 metry délky. Vedle rozměrů je rovněž důležité správně vybrat, na jaký materiál chcete fotku vytisknout. Jinak vypadá fotografie na plátně a na hliníku, jinak zapaspartovaná nebo pod sklem. Vybírat navíc můžete i různé rámy, takže nejlepší asi bude přijít si osobně do Centra FotoŠkoda ve Vodičkově ulice v Praze, vše prohlédnout a osahat.
Ale pokud víte co chcete, tak si můžete svůj FotoObraz objednat on-line přímo na stránkách www.fotoskoda.cz.

www.fotoskoda.cz