Nejprve potřebujete letenku do Kathmandú a pokud rádi ušetříte a rádi srovnáváte, kde to vychází levněji, rozhodně zkuste první československý elektronický srovnávač cen letenek, který je už přes půl roku na trhu.

Mobilní aplikace Tabletenky pro Apple a Android je schopna vám v několika vteřinách porovnat cenu letenek u osmi největších konkurenčních prodejců letenek jednotlivých společností a nabízí i speciální akční lety. V aplikaci tedy zadáte, kam to bude, zmáčknete „porovnat ceny“ a čekáte, až se pravda ukáže.

V aplikaci lze samozřejmě nastavit datum odletu, počet pasažéru a zpáteční, či jednosměrný let. Pak už můžete přímo z mobilu nakupovat tak, jak jste zvyklí při nákupu po internetu. Nejlevnější letenky do Kathmandú vás nyní vyjdou okolo 20 000 Kč s odchylkami podle typu aerolinky, pak již zabalíte to nejnutnější, co na svou výpravu potřebujete a hurá na cestu.

Když přistanete a opustíte letiště, rozhodně vaše oči spočinou na panujících rozdílech mezi lidmi. Většina města žije nad tou nejspodnější hranicí chudoby, ale ochromí vás i lesk a bohatství náboženských staveb. Hinduistické a buddhistické chrámy a stará nepálská architektura vás nenechají chladnými.
Navíc spousta památek patří do UNESCO a stojí tedy za to se zde pár dní rozkoukat. Když už se dostatečně nabažíte místního koloritu, je na čase vyrazit na obávanou modlu všech horolezců, na Mt. Everest.
Pokud patříte mezi nadšené horolezce, či trackaře, kteří zrovna netouží po úplném zdolání a spíše se chtějí jen s pokorou po národním parku Sagarmatha, nepálsky Tvář nebes, rozhlédnout, sežeňte si v Kathmandú letenky do městečka Lukla (2 850 m n. m). Pozor na rychlé převýšení, jen málokdo to dokonale snáší. Zpáteční přijdou okolo 5 000 Kč, pokud však chcete zdolávat na Everestu i nějaká ta sedla, vyplatí se dojít do Lukly pěšky, abyste se řádně aklimatizovali a připravili tak na podmínky ve vysokých horách. Až dorazíte na místo, nepanikařte, to nic, pravděpodobně se vám jen zatajil dech, protože nic většího a majestátnějšího jste asi v životě neviděli.
Zde už se o vás postarají místní agentury a šerpové. Je to na vaší odvaze, zkušenostech a tužbách, co všechno budete chtít na Mt. Everestu objevit.

www.tabletenky.cz