Létání s kolem už není žádná ojedinělá záležitost. Lidé chtějí mít na své dovolené po ruce kvalitní ozkoušený bike, nebo silničku, kterým při dlouhých a náročnějších výletech prostě věří. Nejlepší variantou je tedy zabalit si to svoje, než půjčovat si namístě pochybné kolo, které vždy nemusí být v dobrém technickém stavu a při delším výletu vás nechá na holičkách. Nepříjemnosti se stávají a pak ještě musíme platit a dorozumívat se s ostrovanem, který nechce pochopit nic jiného, než peníze na dřevo. Kolo na palubu dostanete třemi způsoby.

První je vždy si zjistit u letecké společnosti, zda kolo neodbaví jako sportovní vybavení, což je výhoda, za kterou nemusíte platit. Jde jen o to, kolo pořádně zabalit.

Další možností je kolo odbavit jako nadměrné zavazadlo a vejít se do váhových limitů k letence, což je samozřejmě také zdarma. Pokud je limit, který má každá společnost jinak nastavený, překročen, pak už se musí doplatit podle počtu kilogramů.

Třetí variantou je odbavit kolo jako regulérní běžné zavazadlo a opět se vejít do váhových parametrů. Zde je důležité kolo dobře zabalit, nejlépe do krabice od kola, s řídítky v ose rámu a odstrojenými šlapkami. Do této krabice je dobré sbalit i naše ostatní vybavení na dovolenou a zbytek si s sebou vzít na palubu.

Některé společnosti mají i přímo nastavenou speciální cenu za přepravu kola. Je dobré si tyto informace zjistit před nákupem letenky, jelikož i podle toho lze kalkulovat s cenou letenek jednotlivých společnosti. Ceny leteckých společností pak můžete porovnat pomocí elektronického srovnávače letenek, mobilní aplikace pro Apple i Android Tabletenky. Během několika vteřin vám přímo z mobilu porovná cenu letenky u osmi největších konkurenčních prodejců letenek v Čechách a nabídne i speciální akční lety.

Podle slov Zdeňka Hoffmanna, majitele firmy AARON GROUP, která vyvinula Tabletenky, je aplikace velmi snadná na ovládání a navíc je úplně zdarma: „Na jedno kliknutí uživatel najde nejvýhodnější cenu. Dále má možnost zadat parametry ve vstupním formuláři, jako jsou například přímé lety nebo konkrétní letecké společnosti. V neposlední řadě také zobrazí ceny za jednoho cestujícího. Na rozdíl od masivních online srovnávačů se Tabletenky soustřeďují na výběr letů pouze z konkrétních a ověřených společností.“