Ženeva

Třešničkou na dortu evropských lyžařských letišť je rozhodně švýcarské letiště Geneva Airport. Platí za dobře situované letiště pro většinu lyžařských středisek ve Francii a ve Švýcarských Alpách. Letiště má dva terminály, mezinárodní a francouzský. Nejbližší lyžařské resorty jsou Megève (1 hod.), Chamonix (1 hod.), Faine (1 hod. 20min.), nebo Chatel (1 hod. 30 min.).

Nejvýhodnější letenku do Ženevy zkuste vyhledat s prvním československým elektronickým srovnávačem cen letenek, s mobilní aplikací Tabletenky. Tabletenky fungují v systémech Apple i Android a jsou vám schopny v několika vteřinách porovnat cenu letenek u osmi největších konkurenčních prodejců letenek u nás. Navíc nabízí i speciální akční lety. Nejlevnější zpáteční letenky do Ženevy vás nyní vyjdou okolo 5 022 Kč s odchylkami podle typu aerolinky. Více info o ceně letenky naleznete na www.tabletenky.cz.

Cesta z města

Pokud budete chtít ušetřit, nepůjčujte si auto, ale zkuste chytit vlak do Švýcarských středisek s CFF (Swiss Federal Railways). Pokud chcete vyrazit na francouzskou stranu, zkuste letištní skibus. Pro všechny tyto resorty můžete sedadla v autobuse rezervovat dopředu na stránkách www.altibus.com, nebo místenky koupit přímo v den příletu na letišti. V mezinárodním terminálu je zakoupíte v turistickém centru, nebo na informacích. Další možností zvláště pro větší skupiny je objednat minibus, nebo taxi. Pokud se chcete opravdu rozšoupnout, můžete na jízdu do vašeho střediska pronajmout i limuzínou. Připravte se ale na skutečně drahý špás. U společností Go Routair a Alpha Taxi můžete rezervovat taxi online.

Středisko Megève

Jedno z nejoblíbenějších francouzských lyžařských středisek se tyčí v malebném tradičním savojském městečku Megève. Vyjímá se mezi dvěma rozsáhlými lyžařskými oblastmi Les Portes du Mont Blanc, které disponuje zhruba 100 km sjezdovek a Evasion Mont Blanc, které má neuvěřitelných 450 km lyžařských tratí. Jednodenní skipas pro oblast Les Portes du Mont Blanc, jejíž je Megève součástí, stojí dospělého lyžaře 27 EUR, šestidenní permice vyjde na 134,20 EUR. Po celé oblasti Evasion Mont Blanc se můžete prohánět jeden den za 39 EUR, šestidenní permice stojí 186,50 EUR.

Turín

Pro návštěvu italských lyžařských resortů je nejlepší volbou letiště v italském městě Turín. V roce 2006 byl Turín městem zimních olympijských her a rozhodně je v tomto kraji stále, co objevovat. Na západ od Turína je známá oblast Valle di Susa, která leží na železniční trase Turín – Paříž a zahrnuje všechny resorty oblasti Sauze d'Oulx. Na sever leží známá turistická destinace a perla savojských Alp Valle d'Oasta, do které patří např. věhlasný resort Courmayeur. Tam začíná hřeben Mont de La Saxe s úchvatnými pohledy na ledovce a vrcholy hřebenu Mont Blancu z opačné strany. Severovýchod patří zase oblíbeným Dolomitům. Nejbližší lyžařské resorty jsou Sestriere, Bardonecchia a Sauze d'Oulx (1 hod.), Courmayeur and Breuil-Cervinia (1 hod. 30 min.).

Pomocí vyhledávače Tabletenky.cz naleznete nejlevnější zpáteční letenky už od 6 074 Kč.

Cesta z města:

Nejpohodlnější je rozhodně cesta vlakem z Turína do stanice Oulx, která je strategickým bodem pro velkou část středisek. Jízda trvá přibližně okolo hodiny. Další možností jsou autobusy, které pravidelně odjíždějí z turínského letiště i z vlakové stanice Oulx.

Středisko Sauze d'Oulx-Jouvencaux

Zhruba 150 sjezdovek na 400 kilometrech je hlavní plus italsko-francouzské oblasti Via Lattea, ve které leží i Sauze d'Oulx-Jouvencaux. Ta disponuje 53 sjezdovkami a tratěmi okolo 100 km. Lyžovat budete v nadmořské výšce od 1 358 až do 2 471 metrů. Jednodenní permici pořídí dospělý lyžař v hlavní sezóně za 34 EUR, šestidenní skipas, který umožňuje využívat všech 400 kilometrů sjezdovek oblasti Via Lattea, stojí 231 EUR.

Mnichov

Strategický bod pro milovníky německých a rakouských Alp je rozhodně letiště Mnichov. Dokonce jste tak blízko horám, že můžete bydlet rovnou v centru Mnichova, poznat město a navíc ještě zařadit výlet na lyže. Nejbližší resorty jsou Zugspitze, Kitzbuhel (1 hod. 25 min.), Soll (1 hod. 30 min.), St Johan in Tirol (1 hod. 40 min.), Zell am See (2 hod. 15 min.).

Pomocí vyhledávače Tabletenky.cz naleznete nejlevnější zpáteční letenky už od 4338- Kč.

Cesta z města:

Na Zugspitze, nejvyšší horu Německa, se dostanete vlakem za 36 Euro. Platí jako zpáteční jízdenka a zahrnuje v sobě i půjčení lyží. Pokud preferujete autobus, je zde mnoho možností. Můžete jet přímo z letiště nebo z města. Denní lyžařské výlety jsou inzerovány po celém Mnichově; v hospodách, sportovních obchodech i v restauracích. Na stránkách společnosti BOB (Bayerische Oberlandbahn) naleznete spoje Mnichov – Oberbayern, ve kterých si můžete vybrat hned z několika lyžařských středisek této oblasti.

Středisko Zugspitze

Tyrolsko a Zugspitz Aréna na rakouské straně nejvyšší hory Německa je ideální pro všechny milovníky zimních sportů. Celkem sedm lyžařských areálů oblasti Zugspitz nabízí lyžařům 147 km sjezdových tratí všech obtížností a 55 moderních lanovek a vleků. Jednodenní skipas stojí dospělého lyžaře 40 EUR, šestidenní permice vyjde na 200 EUR.