Brýle jako dobrý pomocník

Většina lékařů se shoduje na tom, že kvalitní brýle dokážou ochránit lidské oko před mechanickým poškozením a UV zářením, ale i mohou zlepšit i podmínky pro ostrost zraku a orientaci v prostoru. Například díky slunečním brýlím s rozjasňujícími čočkami bez problému rozeznáme kořeny i v tmavém lese.

„Fejky“ prosím nebrat

Možná vypadají na první pohled stejně, ale! V zájmu bezpečnosti našich očí doporučujeme ujistit se, že kupujeme opravdu kvalitní originální výrobek. „Ve slunečních brýlích bez kvalitního ochranného filtru se nositelce pod tmavými skly rozšiřují zorničky, a to umožní průnik většího množství slunečního záření přímo do očí,“ popisuje MUDr. Odehnal, jak mohou nekvalitní brýle způsobit paradoxně větší oslnění a někdy přímo i mikropoškození očních tkání. Jde přeci o váš zrak.


Rady a tipy:

Výběr brýlí je leckdy tvrdý oříšek. Pokud mezi dámskými modely nenajdete žádný model, který by zaujal a přitom perfektně kopíroval váš obličej, neváhejte sáhnout po pánských brýlích. Kvalitou ani použitými materiály se od sebe pánské a dámské značkové modely nijak neliší.


Typy čoček:

Čiré – bez zbarvení, vhodné jako mechanická pro sportování
Sluneční – různě tmavé čočky bránící oslnění, měly by mít i kvalitní UVA i UVB filtr
Rozjasňující – žluté, oranžové či narůžovělé čočky, které utlumí stíny a zvýrazní ostatní barvy, a tak zlepšují vidění v tmavých místech
Polarizační – eliminující nepříjemné oslňující odlesky z vlhkého asfaltu atp.
S iridiovou vrstvou – barevné zrcadlové čočky blokující přímé oslnění, přitom každá barva vykresluje jinak světla – např. červená se hodí na trávu i na asfalt, zelená na asfalt a oranžová na sníh
Fotochromické – čočky přizpůsobující se momentální intenzitě světla, tj. na sluníčku ztmavnou
Dioptrické – eliminující dioptrickou oční vadu, mohou být i polarizační, rozjasňující, fotochromické, slunečníBrýle Neff Banks tennis 2013

Unisex sluneční brýle Neff Banks s obroučky v neonové barvě ze 100% polykarbonátu, tónovaná skla ze 100% akrylu, UV 400 ochrana, skla odolná proti nárazu, kategorie slunečního filtru č. 3. Součástí brýlí je látkový obal.


Brýle Electric Arcolux midnight green

Sluneční brýle Electric Arcolux se vyznačují retro designem, který vznikl v Hollywoodu v 60. letech. Brýle disponují ručně dělanými kvalitními obrubami z Grilamidu, který se vyznačuje svou nízkou hmotností, extrémní flexibilitou a stálostí.


Brýle Electric Detroit cinnamon bronze

Electric Detroit jsou ojedinělé sluneční brýle z limitované série LOVELESS s ručně dělanými acetátovými rámy. Ty se vyznačují věrnými, sytými barvami a vysokou kvalitou zpracování. Brýle Detroit obsahují 6-ti vrstvé CR39 skla od Carl Zeiss Vision.


Brýle Electric Knoxville gloss black/grey

Electric Knoxville jsou sluneční brýle s nadčasovým designem, disponují kvalitními obrubami z Grilamidu, který se vyznačuje svou nízkou hmotností, extrémní flexibilitou a pevností a stálostí v různých teplotních podmínkách.


Brýle Electric Rip Rock jade grey

Sluneční brýle Rip Rock jade grey s polykarbonátovými čočkami blokují 100% nebezpečného slunečního záření UV, UVA, UVB a UVC. Polykarbonátové čočky jsou extrémně lehké, poskytují vysokou ochranu proti nárazům a mají excelentní optickou průsvitnost.

Více podzimní inspirace najdete na www.snowboards.cz.