I tentokrát zůstává Katusha věrná jedinému kopci, Javorovému vrchu v Beskydech. Strmá stoupání tu zdolávají tříčlenné týmy milovníků outdoroových sportů v kategoriích muži, ženy a Homolkovi – tedy smíšené týmy. Pro odvážlivce, kteří si chtějí skutečně máknout a absolvovat všechny disciplíny na vlastní pěst, je připravena zvláštní kategorie nazvaná (trochu šovinisticky) „Javorový muž“.

Štafetu zahajují běžci, kteří musí překonat převýšení 500 metrů za pouhých 2,1 kilometrů běhu vzhůru po sjezdovce. Na kopci čekají paraglidisté, kteří sletí na svém křídle co nejkratší drahou na přistávačku, kde se snaží trefit do desetimetrového kruhu. Poslední přebírají štafetu bikeři, kteří opět míří jako rakety nahoru na vrchol po trati dlouhé 8,5 kilometru. Cílem probíhá celý tým společně s jezdcem a jeho kolem na ramenou.

Na Katushe si přijdou na své všichni milovníci pohybu v přírodě. Nezáleží, jestli jedete na vítězství, nebo si jen provětrat hlavu. Kromě potu, adrenalinu a hodnotných cen od sponzorů tu na vás čeká přátelská atmosféra, spousta spřízněných duší a po závodě již tradiční živá produkce všech stylů a žánrů na místní legendární Turistické chatě.

Registrace po týmech i jednotlivě a další informace na www.katusha.cz.

Hlavní ceny:

  • Pro vítěze - libovolný XC nebo SIV výlet s El Speedo nebo základní kurz pro nepiloty
  • Pro druhé v pořadí - tandemové lety v Beskydech
  • Pro další umístěné – parabatohy, cyklocomputer, a další