Od roku 2011, kdy flyboard představil veřejnosti, si získal tisíce fanoušků a následovníků. Zatímco u nás je zatím flyboarding spíše v plenkách a nejvíce se využívá jako originální dárek, za hranicemi už mají za sebou první mistrovství světa. V Čechách si můžete flyboarding vyzkoušet například na Vltavě ve Vraném.
Longboarding
Ani longboarding zatím nemá v České republice dlouhou historii, za poslední roky ale jeho obliba stoupá a v ulicích je vidět čím dál více, hlavně mladých lidí, kteří využívají longboard jako efektivní dopravní prostředek. Jsou i tací, a opět především ve světě, kteří se longboardingu věnují profesionálně. Stejně jako např. u snowboardingu jsou různé styly a kategorie jízdy. Nejostřejší je tzv. downhill, při kterém závodníci dosahují neuvěřitelných rychlostí. Jezdí se i „na krásu“, kdy o kvalitě jezdce rozhoduje precizní provedení triku a umělecký dojem.

Kiteboarding
Kitování je u nás už poměrně zavedený sport s historií a širokou platformou profesionálních i amatérských jezdců. Variant kitování je více, rozlišuje se hlavně druh povrchu, po kterém se jezdí a prostředek, který se využívá k pohybu. Existuje tak kiting na vodě – kiteboarding, na sněhu – snowkiting, na zemi – landkiting. Pro všechny varianty je společným prvkem nepostradatelný kite – tedy drak, který jezdce díky větru pohání. Kiteboarding je celosvětově nejoblíbenější variantou kitování, svých prvních mezinárodních závodů se dočkal již v roce 1998.www.esennce.cz