Hubněte kila jako na běžícím pásu
Určitě jste už o ní slyšeli! Jóga. Jedná se o velice oblíbené cvičení, jehož kurzy se šíří celou Českou republikou astronomickou rychlostí. Ovšem zatím se o ní hovoří spíše jako o meditativním cvičení či protahování. Jenže pokud budete cvičit správný druh jógy, můžete i zhubnout. A to nejen jedno nebo dvě kila, která budete mít prakticky hned zase zpátky, ale i několik kil, které vás přiblíží k vaší vysněné postavě.

Jak zhubnout s power jógou?
Nejprve je nutné říct, co to vlastně ta power jóga je. Pokud pomineme to, že se jedná o další druh jógy, tak je její princip poněkud komplikovanější. Power jóga je totiž mnohem víc dynamická, rychlejší a fyzicky náročnější. Oproti klasické józe totiž nebudete půl hodiny sedět v jedné nepříjemné pozici a přemýšlet nad krásami vesmíru. Na hodinách power jógy budete více v pohybu, budete častěji měnit pozice a více se tak zapotíte. Pokud bychom měli power jógu přirovnat k nějakému jinému cvičení, tak svou dynamičností je podobná aerobiku, ale svou náročností zase pilates. Na druhou stranu se u ní ale nesetkáte s přesným systémem cviků, jak by měly jít po sobě, jako například u aerobiku.

Skutečně zhubnu s power jógou?
A teď již k podstatě věci – hubnutí. Skutečně zhubnete s power jógou? Ano, ale… Jsou jisté podmínky, které prostě budete muset dodržovat, abyste opravdu zhubli. Za prvé je to strava. Bohužel, ať chcete nebo ne, budete muset upravit svůj jídelníček na jeho zdravější, vyváženější, pestřejší a pravidelnější podobu. Za druhé je to pravidelné cvičení. Na hodiny power jógy, které trvají zpravidla šedesát minut, budete muset docházet alespoň třikrát týdně. Jen tak totiž dosáhnete výsledků. Za třetí je to pořádné a kvalitní cvičení. Ze začátku bude pro vás cvičení nejspíš hodně náročné, a to i v případě, že si vyberete kurz pro začátečníky. V takové chvíli budete muset vytrvat, zatnout zuby a na každé hodině vždy ze sebe vydat to nejlepší!

Jde to i s hot jógou?
Na začátku jsme zmínili i hot jógu. Už z jejího názvu je jasné, že půjde o něco s vysokou teplotou. Správně! Hot jóga se totiž cvičí v hodně vyhřátých místnostech, kde se teplota běžně pohybuje okolo 38 až 42°C a kde je navíc zvýšená vlhkost vzduchu. Už to je kombinace, při které se začnete neuvěřitelně potit a tím tedy i spalovat. Když k tomu přidáte navíc ještě náročné cvičení jógy, máte zde způsob, jak spálit dokonce třikrát víc kalorií než například při aerobiku. Ovšem hot jóga není vhodná pro všechny! Vyhnout by se jí měli v prvé řadě ti, kteří trpí nespavostí, migrénami, diabetem, artritidou nebo astmatem, těhotné ženy, děti a také slabí jedinci, kterým samotné vysoké teploty nedělají dobře.

Opravdu uvidím výsledky?
A jak s hot jógou zhubnout? Bohužel i zde jsou jistá omezení a podmínky, které opět budete muset na cestě za vysněnou postavou dodržovat. Zase se jedná o změnu stravy, pravidelné cvičení a kvalitní výkony. Pokud navštívíte hot jógu pouze jednou, nečekejte, že zázračně zhubnete! Bohužel bude to chtít pořádnou dřinu, než se dostanete tam, kde chcete být. Na druhou stranu to může být s hot jógou mnohem rychlejší cesta než například s aerobikem, spinningem nebo s fitness centrem. Výsledky můžete očekávat již za několik týdnů. Rozhodně se hned nevzdávejte! První nezdar prohranou bitvu nedělá!