Vybrali a vyzkoušeli jsme proto stylové kraťasy značky HAVEN. Naše oko padlo na kostkované HAVEN PEARL II yellow. Kalhoty ostře žluté barvy jsou ušité z na omak příjemného a vysoce prodyšného materiálu s šesti procentním podílem uretanových vláken, který je potažen tenkou vrstvičkou teflonu. Právě díky této úpravě jsou kraťasy odolné vůči nečistotám.

Praktickým detailem je samostatná vnitřní CoolMax vložka – tedy nezávislé vnitřní kalhoty. Disponují středně silnou anatomicky tvarovanou vložkou, která netlačí a celkový dojem při jízdě na biku zpříjemňuje. Díky ní je i údržba velmi snadná. Jedinou výtku máme k délce nohaviček, ta by mohla být o pár centimetrů delší.

Velká pochvala patří samotnému střihu, ten je opravdu velmi podařený a propracovaný. Vrchní kalhoty komfortně sedí a nemají tendenci se při šlapání vyhrnovat.

Nechybí ani vsadky z elastického materiálu na zadním dílu, po vnitřních stranách nohavic i přední straně je navíc strategicky umístěno odvětrání (laserem řezané ventigy).

Co ještě vzpomenout? Určitě stahování v pase a četné množství kapec. Kraťasy jsou opravdová stylovka, dají se použít i samostatně jako pohodlné víkendové oblečení při posezení po cyklistickém výletě – tedy tak trochu dva v jednom, což ocení ty z vás, které svůj batoh nechtějí mít přeplněn svršky navíc.


Plus:

  • dobře padnoucí střih
  • vysoká prodyšnost
  • atraktivní design

Mínus:

  • pouze délka vnitřní vložky


Cena: 1 490 Kč

Více na

www.haven.cz