Zima nemilosrdně útočí nejen na imunitní systém, ale také na postavu, o kterou jsme se celé léto pečlivě starali. Navíc mnoho lidí v zimě kila navíc zdaleka neřeší tolik, jako právě v letním období, kdy je vše vidět.

V zimě si zkrátka oblékneme větší bundu nebo kabát a problém je zdánlivě vyřešen. Poznáváte se v tomto modelu? Co zkusit letos zatočit s kily i v zimě a udržet si šik postavu i přes vánoční svátky?

Poradíme vám, jak na to.

Vsaďte na přírodní vitamíny

Základem všeho je udržet se co nejvíce v kondici jak v psychické, tak fyzické. Pokud vás skolí nějaká nemoc, tělo je značně oslabené a navíc nemůžete sportovat minimálně dva týdny. Více odpočinku, domácí strava a málo pohybu může na vaší postavě zanechat pořádné následky.

V lékárně lze zakoupit mnoho „zázračných“ vitamínů, ale často jsou předražené a neúčinné. Vsaďte raději na přírodní vitamíny a využijte ovoce a zeleniny, která je právě dostupná. V zimním období najdeme na pultech hodně citrusů, mandarinky a pomeranče jsou nejchutnější na začátku zimy.

Doslova zázračné účinky představuje kiwi. Pokud nejste schopní ovoce konzumovat ve velkém, pořiďte si kvalitní odšťavňovač a dělejte si pravidelně ovocné a zeleninové šťávy. Můžete si je osladit například medem a míchat různé druhy ovoce a zeleniny. Šťávy budou milovat i vaše děti.

Zdravé tuky jsou k nezaplacení

Zdravé tuky se nachází zejména v rybách. S tímto stravováním mají nejlepší zkušenosti severské státy. Zkuste do svého jídelníčku alespoň jednou týdně zařadit rybu.

Vhodné je také dietní maso v podobě zvěřiny. Naopak se vyhýbejte tučnému masu, uzeninám (kromě kvalitní šunky) a smaženým pokrmům vůbec.

Nevynechávejte snídani

Snídaně jsou základ dne a to platí také v zimě. Uvařte si ráno lahodný čaj s citrónem a medem, který vás zahřeje, a k tomu si dopřejte například jogurt s cereáliemi.

Snídani rozhodně nepodceňujte, má velmi důležitý vliv při hubnutí a také chrání tělo před škodlivými látkami.

Naopak se vyhněte snídani v podobě sladkých sušenek, koblih a podobně. Dostanete do sebe zbytečně mnoho kalorií a tuků, které vám nic nedají a jen vás zbytečně zatíží.

Zahřejte se

Přes zimu je nám mnohem častěji zima. Není nic horšího, než studené nohy a prokřehlé ruce. Samozřejmě pak mnohem snáze onemocníme a to má také neblahý vliv na udržení postavy. Zahřát se můžeme dvěma způsoby.

Vhodné jsou teplé nápoje a polévky, které naše tělo doslova rozproudí.

Další způsob, jak se zahřát, je pohyb. Ten je v případě udržení si postavy opravdu nezbytný. Ačkoliv v zimě není tolik možností pohybu, jako v létě, určitě lze vymyslet určitou alternativu.

Choďte ven, pokud je to jen trochu možné. Zaplaťte si kurzy aerobicu, tance, jógy, nebo cokoliv jiného vás napadne. Důležité je cvičit také doma.

Ideální je například rotoped, stepper nebo orbitrek. Důležité je cvičit pravidelně a s radostí.

Pozor na vánoční svátky

Doslova strašákem hubnutí jsou Vánoce. Málokdo odolá sladkému cukroví, smaženému kaprovi a salátu. Navíc svátky jsou obdobím klidu a míru. Většina lidí si to přeloží tak, že nejlepší je sednout si k televizi, pojídat cukroví a odpočívat.

Jenže po Vánocích zjistíte, že nedopnete jediné kalhoty. A není se čemu divit. Zkuste letos strávit Vánoce s rodinou třeba na horách. Cukroví lze upéct méně sladké a v menším množství, rybu udělejte bez smažení a do salátu dejte místo majonézy bílý jogurt.

Výsledky se brzy dostaví!

Další tipy na hubnutí najdete na webu http://www.siluetadoleta.cz/clanky/