3Tre

Nejstarší italský závod Světového lyžařského poháru se opět blíží! Sjezdovka 3Tre v Madonně di Campiglio přivítá 22. prosince 2014 na sjezdovce Miramonti nejslavnější slalomáře světa! Dovršil šedesáti let, ale je v takové síle, jako nikdy předtím. Řeč je o závodě světového poháru v mužském slalomu, který se odehraje již tradičně v Madonně di Campiglio - Perle Dolomit, na sjezdovce Canalone Miramonti, jedné z nejtěžších a nejnáročnějších v oblasti. A jako každý rok i letos je připravena stát se skutečnou výzvou pro světové šampiony světa slalomu.

Na samém počátku byly hned tři závody - sjezd v Paganelle, obří slalom na Monte Bondone a slalom v Derradě. Tři závodní klání daly vzniknout legendě jménem 3-TRE. Myšlenka na tuto sérii závodů se zrodila v r. 1948 v hlavě novináře Rollyho Marchiho a k její realizaci došlo hned v následujícím roce. V roce 1956 se závody přesunuly do Madonny di Campiglio a přispěly k tomu, že se zdejší lyžařské středisko stalo synonymem skvělého lyžování na světové úrovni.

V r. 1967 vyhrál závod mladý a neznámý Inemar Stenmark a zahájil tak sérii 12 medailí, které jsou v rámci tohoto závodu absolutním rekordem všech dob. Do zlaté knihy závodu 3-Tre se alespoň jednou za svou profesionální lyžařskou kariéru zapsali nejslavnější lyžaři světa jako byli třeba Zeno Colò, Karl Schranz, Gustav Thoeni nebo Alberto Tomba.

Více informací na: www.visittrentino.it


3tre

Alpine Rockfest

Následující den těsně před Vánoci 23. prosince 2014 se náhorní plošina Paganella opět stane dějištěm slavné sportovní akce Alpine Rockfest, která spojuje závodní show vrcholových závodníků Světového poháru s rockovou hudbou. Jedním z hlavních cílů této velkolepé akce je přiblížit lákavou formou svět zimních sportů těm, kteří ho dosud neznají. Vstup je zdarma.

5. ročník této oblíbené exhibice se bude konat již tradičně na trati obřího slalomu. Sjezdovka Pista Olimpionica 2 se svažuje od horské chaty Albi de Mez až k pláni Pian Dosson a představuje 1200 m čisté rychlosti. Součástí trati je i můstek, který vyřadí postupně řadu konkurentů, a napoví vítěze. Lyžařský areál Paganella se nachází v trentinském městečku Andalo, které leží na úpatí úchvatného horského masivu Dolomiti di Brenta. Alpine Rockfest je dokonalým koktejlem, v němž se mísí velkolepá exhibice lyžařských mistrů světa s živým rockovým koncertem.

I letošní ročník Alpine Rockfest 2013 chce přilákat veřejnost jak na sjezdovku, tak k televizním obrazovkám. Jistě to bude opět velkolepá podívaná. Účastníci se mezi sebou utkají o lákavou hlavní cenu - 70.000 EUR. Cílový prostor ožije prostřednictvím apres-ski párty s koncertem živé rockové hudby. Letos se představí skupina South Punk, která bude hrát živě za podpory Radia VivaFm a DJ Ivanixe.

Rockfest Alpine budou živě přenášet televizní stanice Eurosport, Rai Sport a několik dalších evropských televizí a internetových portálů.

Více informací na : www.alpinerockfest.com


Nabídky senzační dovolené najdeš na stránkách - www.visittrentino.it