Skirama Dolomiti Adamello Brenta

Dalším důležitým lyžařským konsorciem jižních Alp je Skirama Dolomiti adamello brenta. Ve své nabídce má jak lyžařská střediska rodinného charakteru, tak světoznámá střediska té nejvyšší prestiže, jakým je bezesporu Madonna di Campiglio. Sdružuje celkem 8 lyžařských oblastí v samém srdci Brentských Dolomit: Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida-Marilleva, Peio, Tonale - Ponte di Legno, Andalo - Fai della Paganella, Monte Bondone a Folgaria - Lavarone. Návštěvníci se mohou rozhodnout pro skipas s místní nebo kombinovanou platností. Pro náročné je připraven plošný skipass SUPERSKIRAMA, umožňující vyzkoušet s využitím moderních lanovek a vleků celkem 380 km sjezdovek. Sjezdovka Pejo 3000 přináší jedinečnou možnost lyžování až do nadmořské výšky 3000 m. S plošným skipasem není nutné jet žádnou sjezdovku dvakrát. Po předchozím propojení Madonny di Campiglio s Marillevou/Fol­gariou a následným napojením na lyžařské středisko Pinzolo se z této oblasti stal prvotřídní a velmi atraktivní megaareál Dolomiti del Brenta se 150 km sjezdovek.

Více informací na: www.skirama.it

Kultovní sjezdovky SKIRAMA

Ve slavném areálu Madonna di Campiglio si nesmíte nechat ujít legendární sjezdovku Canalone Miramonti, známou také pod názvem 3-Tre, na které se konají světové šampionáty. Má sklon 60% a některé zatáčky se dají jezdit ve skoku. V Pinzolu zase nelze nevyzkoušet sjezdovku DoloMitica v areálu Doss del Sabion, která má dvě varianty - Star pro pokročilé lyžaře a Tour, na kterou si může troufnout každý. Lahůdkou oblasti Val di Sole je Nera di Folgarida - náročná sjezdovka, na které se konají prestižní závody v lyžování i v jízdě na snowboardu. Sjezdovka Paradiso v Passo Tonale se může pochlubit tím, že začíná ve výšce 3000 m na ledovci Presena. Na délce 2 km má převýšení 600 m. Sjezdovka Val della Mitte-Peio Fonti disponuje převýšením 1600 m na délce 8 km. Neustálá změna směru a jeden let vzduchem zase charakterizují sjezdovku Olimpionica v oblasti Paganella.

Paganella

Náhorní plošina Paganella se nachází v severozápadní části Trentina, na stejnojmenné hoře, v samém srdci Brentských Dolomit. Její dominantou je křišťálově čisté jezero, druhé největší v kraji, nad ním se tyčí vrcholy zdejších hor. Území je součástí Přírodního Parku Adamello Brenta. Tato lyžařská oblast nabízí převážně snadnější až středně těžké sjezdovky, a proto je vhodná pro rodiny s dětmi i pro lyžaře začátečníky. Sjezdovky se klikatí z 2000 m n. m. západní stranou hor až do městeček Andalo a Fai. V celé oblasti je zajištěna doprava skibusem k lanovkám zdarma. O kvalitě zdejšího lyžařského areálu svědčí i skutečnost, že je od loňského roku tréninkovým sídlem norského reprezentačního týmu. Novinkou letošní sezóny je celková úprava, prodloužení a rozšíření sjezdovky NUVOLA ROSSA. Nyní je dlouhá 3,5 km, široká 40 m, průměrný sklon je 21% a převýšení 707 m. V nadmořské výšce 1450 m přibyla další výcviková louka Rolly Marchy s moderním pojízdným kobercem. Lyžařských škol je tu hned několik a nechybí ani programy pro rodiny, včetně dětských parků na sněhu pro nejmenší.Vyznavači bílé stopy najdou v Andalu tříkilometrový okruh, který je osvětlený i večer a je otevřený do 21. hodiny. Pětikilometrový okruh slibuje svou trasou vedoucí zdejšími lesy nezapomenutelné zážitky. Zimní dovolená v Paganelle - to ale zdaleka není jen lyžování. V Andalu se nachází jeden z největších a nejmodernějších acquaparků celého alpského oblouku AcquaIN, centrum bazénů a welnessu o rozloze 1200 čtverčních metrů.

Více informací na: www.visittrentino.it/paganella


Nabídky senzační dovolené najdeš na stránkách - www.visittrentino.it