Je několik druhů lezců. Někdo leze šéfovi do zadku, druhý po skalách, jiný po umělých stěnách venku i v tělocvičně, další dává přednost ledu. Na ty bacha, můžou být chladní! Pak jsou tací, co se při lezení nejistí!!! http://videosport.tn.nova.cz/39-Dan-osman i to se může promítnout ve vztahu, nepodceňujte. Navíc, leze klidně sám, nebude vás k tomu potřebovat. Leda jako svačinářku. Ano, bude Vás milovat za něco na zub, ale pozor, hlídá si váhu, má přesně rozvrženo, kde smí přibrat a kde ne. Výhodou je, že bude mít stále pěkný zadek. (Ten lze u lezců obdivovat v přiléhavých legínách...pozn. autora). Ale zpět k druhům lezení. Ještě stojí za zmínku rychlolezci, kteří se snaží co nejrychleji dosáhnout vrcholu. http://videosport.tn.nova.cz/…peedclimbing Tušíte správně, i to se může promítnout do života s klimberem, minimálně v posteli. Na druhou stranu disponuje takový muž značnou obratností a mrštností... takže, babo raď!

Kde můžete takové chlapíky potkat? Za skalním budete muset do skal, bouldrového sbalíte i na nějaké stěně v tělocvičně. Zkuste pátrat v pískovcových oblastech Českého ráje a drsné žuly Jizerských hor. Na sobě byste měly mít sportovní tričko, sedák - tj. taková věc podobná kšírám na děti v kočárku, zde ale slouží k jištění na laně. Za pasem by vám měla cinkat nějaká ta karabinka, dnes je již dostanete ve všech možných barvách, stejně jako pytlík na “maglajs” čili magnesium, prášek na ruce, aby to při lezení neklouzalo. Takhle ověšená nasoukáte svůj zadeček do legínů a na nožky nazujete “lezečky”, speciální botky na lezení. Budou vás pekelně tlačit i přesto, že budou mít na podrážce vyraženo číslo odpovídající vaší velikosti. Pokud tedy chcete lezce sbalit na image, aniž byste lezly, kupte o číslo až dvě větší :-). Nejtěžší součástí je lano, a správně jej smotat je pro laika ještě těžší, než ho vláčet v batohu. Taky byste měly umět nějaký ten uzel uvázat. Já vím, není toho málo, taky přilba vám možná nesluší, jak byste si představovaly. Jenže “spidermani”, kteří nalezou desítky kilometrů a napadají stovky pádů mají svoje kouzlo. Pokud se ho rozhodnete odhalit, varuju před dvacetiletou Lucií Hrozovou...je mladá, krásná a leze od osmi let. http://www.rockstars.cz/lezec_info.php?… Na Světovém poháru v ledolezení byla ve Val Daone třetí, což je dosud největším úspěchem české reprezentantky.

Pokud Vás můj KLIMBER zaujal natolik, že jste se rozhodly zkusit sport jménem climbing, nemůžete prodělat. I kdybyste nenašly při lezení svoji životní lásku, zbude Vám ten prima pocit z každého překonání překážky, zdolání vrcholu a jako bonus vypracované tělo. A když se opravdu do některého lezce zamilujete? Zbývá, aby vám časem nelezl na nervy!

Autorem fotky je:Vítek Ludvík, http://www.sharp-pictures.net/