Má zcestovalých mnoho hor, jak českých tak zahraničních. Oproti běžným smrtelníkům má však možnost zažít pohledy, jaké se hned tak někomu nenaskytnou. Takové pohledy, které ji doslova rozšiřují obzory. Takové, které se uloží hluboko do paměti.

Tahle dívka je zvyklá řídit si svůj život sama. Nic jiného ji nezbývá, kluzák není na dálkové ovládání. Za všechny svá rozhodnutí bere plnou odpovědnost. Ví naprosto přesně, co znamená být svobodný a právě pro tento pocit žije, létá.

Své svobody si váží. Těžko si ji podmaníte, pokud ji nebudete inspirovat.

Když budete mluvit o svých problémech typu: "jak vás šéf naštval" nebo "že jste dostal pokutu za parkování", bude si jen v duchu promítat, jaké problémy musela řešit při "zavleklém uchu", kdy ji padák začínal upadat do spirály nebo si zavzpomíná na svojí první vyhozenou záložku - v těchto chvílích řešila opravdu "životní" problémy. Spousta problémů běžných lidí jsou pro ni malichernostmi. Nad svými problémy se dokáže povznést, a to doslova.

Když se rozhodne obětovat jeden „létací“ den pro procházku s vámi, připravte se, že budete slýchat hlášky typu: „Dneska jsou ale krásné cumuly!“, „Ty základny jsou pěkně vysoko, to budou dneska zase přelety!“ a „To je krásné termické počasí.“. Když na ní budete mluvit a ona nebude reagovat, pravděpodobně její myšlenky „točí stoupák“ společně s poštolkami, na které upřeně hledí. Když si s ní budete dávat piknik na louce, dostane tiky do svých „půlek“ pokaždé když ucítí, že se trhá ze země proud teplého vzduchu. Roztočí se jí pomyslná vrtule u zadku, nejraději by se rozeběhla, vznesla se a začala točit.

Jediný čas, který s vámi bude bez výčitek trávit je za špatného počasí nebo při čekání na vítr. Večery ráda tráví s přáteli, se kterými sdílí zážitky a zkušenosti, které ji posouvají dál.

Pokud má jet někam na dovolenou, koukne se nejdřív, jestli tam jsou kopce, prostuduje absolvované lety na xcontestu a zjistí si, jaké tam jsou přistávačky a samozřejmě i meteorologické podmínky. Když jsou pro ni informace schůdné, zjišťuje doplatek za nadměrné zavazadlo. Jelikož chce ušetřit, snaží se co nejvíce svých věcí zabalit k padáku a tak většinou cestuje s malým množstvím oblečení.

Pokud se rozhodnete, že chcete létat taky, připravte se na dva možné scénáře.

1. Bude o vás mít tak velký strach, že vám to stejně nedovolí. Nejvíce ji potěšíte, když budete pod kopcem v pohotovosti, abyste pro ni mohli kamkoliv dojet. Takže jestli přeci jen chcete zkusit chodit s holkou, která létá na glidu, musíte mít řidičák!

2. Bude jí to jedno, protože když je ve vzduchu tak prostě letí bez ohledu na kohokoliv jiného. Takže pokud s ní „neudržíte“ let, máte smůlu, protože ona se chce dostat co nejvýš a co nejdál.

Paraglidistky jsou skromné holky, k životu jim stačí hory, vítr, sluníčko a přátelé, kteří pro ní dojedou, když někde „vyhnije“.

Nechoďte s holkou, která létá na paraglidu, pokud sám nelétáte, protože ji prostě nepochopíte. A pokud létáte, nezapomeňte na ni ve stoupácích vždy počkat, pořád je to „jenom“ ženská, která dokáže zařídit „tichou domácnost“ ;-)

Dámy pozor, prý to funguje i obráceně :-)