Na své si zde přijdou snad úplně všichni včetně dětí, kromě těch, kteří vyhledávají vysoké hory, protože zdejší kopce nejsou příliš vysoké (výška se pohybuje kolem 2000 m.n.m.), přesto dokáží dát pěkně zabrat. Nás naše cesta zavedla do Hopfgartenu, kde jsme se ubytovali v hotelu Margarethe s příjemným personálem, saunou, posilovnou a místem, kde můžete bez obav uložit vaše kola.

Hopfgraten byl naší základnou, odkud jsme vyjížděli do okolních kopců. Někdy jsme využili lanovku nebo se přiblížili autem, abychom toho stihli poznat co nejvíce. Určitě nevynechejte návštěvu čtyři sta let starého, nejvýše položeného kostela v Rakousku na Hohe Salve, který je dominantou tohoto údolí. Na kole si ke kostelu musíte poctivě 1828 metrů vysoký kopec vyšlapat, lanovka vás s kolem vyveze jen do mezistanice. Z vrcholu je skvělý výhled do údolí a na okolní hory, a ještě lepší je pak sjezd po turistických chodnících zpět dolů. Když vyrazíte po svých, můžete vyjet lanovkou až ke kostelu.

Vyřádit se můžete na takzvané Bike trail tirol , ať už jste nenáročné cyklistky nebo drsné bikerky zdolávající dálky. Bike trail tirol nabízí 800 km různě náročných tratí, s různým převýšením a nezapomenutelnými výhledy vedoucími napříč celým Tyrolskem. Můžete začít a skončit kde chcete, můžete jet jakýmkoliv směrem, můžete se vydat na krátký jednodenní výlet nebo na vícedenní přejezd.

Komu by se nechtělo sedět nad mapou a hledat ty správné traily, může využít bikové průvodce z Bike academy . Najdete ji v malé vesničce Kirchberg hned naproti lanovce, která je poslední štací před Kitzbuhelem. Jak už vyplývá z názvu, nenabízí jen průvodcovské služby, ale také si zde můžete půjčit horská kola a hlavně si zaplatit kurz jízdy na kole. A když uvidíte, co tamní borci na kole dokáží, budete chtít umět to samé a možná si nějaký kurz s fešným instruktorem zaplatíte. Věřte mi, stojí to za to.

Zajímavou atrakcí pro rodiny s dětmi je zábavná a naučná trasa Alpinolino ve Westendorfu, vytvořená pro malé turisty od pěti let. Dobrý způsob jak přimět děti s radostí a nadšením pochodovat po horách. Další takovou atrakci najdete na kopci Hohe Salve – Hexenwasser. Celé údolí je také propojeno nenáročnou cyklostezkou, která se dá využít i na in-line bruslení. Můžete si tak třeba dobruslit do vedlejší vesnice na nějaké dobrůtky z cukrárny.

Více informací najdete na webových stránkách: www.tyrolsko.cz, www.hohe-salve.com, www.biketrail.tirol.at, www.bikeacademy.at

Níže se můžete pokochat pár fotkami, zbytek si budete moci v nejbližších dnech prohlédnout ve fotogalerii by Katka a fotogalerii by Luboš.

O dalších zážitcích, dojmech a tipech si budete moci přečíst v dalším jarním čísle WILD CAT.