KRONPLATZ

Závody světového poháru žen

Od letošního roku můžete na Kronplatzu fandit i světovému poháru. 24. ledna 2017 zde odstartují závody žen v obřím slalomu.

www.skiworldcup-kronplatz.com.


VIP gondola

Další letošní novinkou na Kronplatzu je VIP gondola – záclonky, luxusní potahy na sedačkách a hlavně sklenička sektu. Tak bude vy-padat výjezd touto lanovkou. Je nutná rezervace.

www.vip.kronplatz.com


Speikboden: Iglú vesnička

V sousedním Speikbodenu v údolí Tauferer Ahrntal/Valle Aurina vyroste ve 2 000 metrech nad mořem iglú vesnička. Po vynikající večeři v nedaleké restauraci si návštěvníci zalezou do speciálních spacáků a stráví noc v igloo.

www.tauferer.ahrntal.com/…n-igloo.html


Akce:

19.-21. března 2017: Světový pohár v biatlonu

Světový pohár v biatlonu startuje jen kousek od lyžařského střediska Kronplatz – v Antholzu/ Anterselvě. Nebude chybět ani Ondřej Mo-ravěc a Gabriela Koukalová.

http://www.kronplatz.com/…olz_e-167145


13.-17. března 2017: Workshop zasněžování

Naučte se vyrábět svůj sníh! Odborníci zasvětí během tří dnů zájem-ce do výroby technického sněhu. Každý účastník dostane diplom.

www.kronplatz.com


27.- 31. března 2017: Wine& Beer week

Kdo si v tomto období koupí skipas na více než tři dny, může se zú-častnit ochutnávky piva a vín na vybraných horských chatách.

http://www.kronplatz.com/…ek_e-1293640
OBEREGGEN

Nová chata

V Obereggenu otevírají na začátku lyžařské sezony přímo na sjez-dovce v nadmořské výšce 2 100 metrů novou chatu Oberholz. Má za-jímavý moderní design a velkou panoramatickou terasu. Každý pátek od tří hodin odpoledne se zde bude konat ochutnávka vína a sýrů (ak-ce se koná v datech 13. 01. až 17. 02. a 17. 03. až 14. 04.)

www.obereggen.com/…ezember-2016


Akce:

Březen: První na sjezdovce

V Obereggenu chystají v březnu oblíbenou akci Buď první na sjez-dovce. Jedná se o brzké ranní lyžování na nedotčeném manšestru. Začne to rovnou snídaní. Už v lanovce totiž podávají kávu a briošky, od devíti si pak můžete dopřát pořádnou snídani v restauraci nahoře na kopci.

www.obereggen.com
OBLAST TRE CIME DOLOMITY/HOCHPUS­TERTAL

Dolomity na lyžích a helikoptérou

Prolyžujte celý den na sjezdovkách, například Val Gardeny, ale zpět do hotelu v regionu Tre Cime Dolomity se vraťte helikoptérou.

www.hochpustertal.info


Akce

Leden: Dolomiti Balloonweek

Jednou z největších událostí zimy v tomto regionu je balonový festi-val v Toblachu/Dobbiaca. Koná se v lednu a denně zde startuje něko-lik balonů, z nichž mohou turisté obdivovat Dolomity z výšky.

www.suedtirol.info/…_event_79958


11. února až 15. dubna 2017: Drei Zinnen Mountain Brunch

Na skialpech nahoru, pak vydatná snídaně a východ slunce v restauraci Helm a sjezd po manšestru do údolí – tak má vypadat pravý horský brunch.

www.hochpustertal.info


11. až 13. ledna 2017: Snow Festival v Innnichenu

Umělci z celého světa se sjedou do Innichenu/San Candido, aby zde z ledu vystavěli dokonalé sochy.

www.snow-festival.com/index.php?…
SEISER ALM/ALPE DI SIUSI

Romantika v Seiser Almu

Tip pro romantiky: Nechejte se zabalit do jemných dek, vložit do rukou šálek se svařeným vínem a vydejte se na vyjížďku po náhorní planině Seiser Alm. Projížďka skončí ve vyhlášené restauraci Gost-ner Schwaige, kde kuchař Franz Mulser se ženou servírují k večeři vynikající jihotyrolské speciality. www.seiseralm.it/…er-zwei.html


Akce

19. až 26. března 2017: Swing on snow

Sjezdovky, náměstíčka, horské chaty a chalupy rozezní hudba a lyžařské středisko Seiser Alm/Alpe di Siusi se stane jedním velkým pódiem. Vyrazit sem můžete na akci s názvem Swing on Snow. Fes-tival trvá osm dnů a návštěvníkům nabídne nejrůznější hudební styly – mix jazzu, soulu, popu a klasické hudby. Většinou zde hrají skupi-ny, které pocházejí z alpských regionů. Na svých koncertech se snaží ukázat, jak se jim daří propojit hudební styly s místní alpskou muzi-kou.

www.seiseralm.it/…on-snow.html


10. února 2017: Půlnoční závod na běžkách

Moonlight Classic je noční amatérský závod na běžkách, kterého se každý rok účastní i několik slavných běžkařů. Závodí se za svitu úplňku a hořících pochodní. Vybírat je možné ze dvou tras: na 15 a 30 km. Loňským vítězem je český laufer Stanislav Řezáč.

www.seiseralm.it/…classic.html
VAL GARDENA

Here comes the sun

Nejkrásnější jsou Dolomity ráno a večer, kdy se zbarví červenou bar-vou. Přivstaňte si a vydejte se gondolou na snídani do Dantercepies Lounge. Užijte si krásné výhledy a buďte první na sjezdovce.

www.valgardena-active.com/…dantercepies


Akce

20. – 22. prosince 2017: Světový pohár, Val Gardena, AltaBadia

Přijeďte fandit na závody Světového poháru. V Grödenu/Val Gardeně se 18. a 19. prosince pojede super G a sjezd mužů. Závodníci se o den později přesunou o kousek dál – do Alta Badie, kde si změří síly v obřím slalomu. Sjezdovka Saslong ve Val Gardeně s velbloudími hrby je vždy pro závodníky výzvou, totéž platí pro trať Gran Risa v Alta Badii. Závod na Gran Rise je považován za jeden z nejtěžších obřích slalomů na světě.

www.saslong.org
www.skiworldcup.it
ALTA BADIA

Alta Badia: Jak chutná lyžování

Lyžařské středisko Alta Badia láká na sjezdovky Světového poháru, krásnou kulisu dolomitských masivů i na chuť lyžování „A Taste of Skiing“. Na 14 chatách na tratích Alta Badie nabízejí jídla připravo-vaná podle receptů michelinských kuchařů, kteří pochází z Jižního Tyrolska a dalších regionů. 11. prosince zde jídla osobně připraví, vařit se zde ovšem budou celou sezonu. Jídla jihotyrolských kuchařů doplní jihotyrolská vína. Za víny sem můžete vyrazit i 19. března 2017, kdy se budou na horských chatách u sjezdovek rozlévat vína jihotyrolských vinařů.

www.altabadia.org


Leden, únor, březen: Someliéři na sjezdovkách

V lednu, únoru a březnu (19. 01. 2017, 26. 01. 2017, 09. 02. 2017, 16. 02. 2017, 09. 03. 2017, 16. 03. 2017) bude možné na sjezdovkách Alta Badie ochutnávat ta nejlepší vína z Jižního Tyrolska.

www.altabadia.org/…rs-the-slope