Vyberte správné místo

Ať už jedete do českých hor nebo do Alp, vyberte ski areál, kde se dítě v klidu může učit první oblouky a kde si i vy zároveň můžete sjet něco svého. Kvalitní modré a dobrý přístup k dětem je nezbytností, hodit se vám rozhodně také budou restaurace na sjezdovce, kde si společně můžete odpočinout. Vyhřívané a zavírací sedačkové lanovky u nás pořád nejsou všude samozřejmostí, můžete se ale alespoň zaměřit na to, aby se dítě nemuselo trápit s kotvou nebo talířovou lanovkou. V Rakousku nebo v Itálii mají v každém větším areálu pohodlné sedačkové lanovky a pro děti pojízdné pásy, díky kterým mají jízdu nahoru prakticky bez starostí.


Tip: V Alpách je pro začátečníky i jejich rodiče ideální Passo Tonale s jedním svahem plným červených a modrých sjezdovek a odpočívadel a druhým pořádně prudkým, který vede z ledovce Presena.


Oblečte dítě pořádně

Dejte si záležet na výběru oblečení pro dítě, vyvarujete se tak pofňukávání kvůli zimě nebo nepohodlí. Vybírejte funkční materiály, zejména merino výborně hřeje a odvádí vlhkost. Ptejte se, jestli dítě oblečení a lyžařská výbava někde tlačí, jak se v ní cítí. Na sjezdovku pro jistotu přibalte ještě jednu vrstvu.


Nezapomeňte na motivaci

Aby dítě lyžování bavilo, potřebuje být motivované a mít častější pauzy, aby se nepřetáhlo hned ze začátku. Vezměte s sebou určitě termosku teplého čaje na zahřátí a něco dobrého na zub, co dítě potěší.


…ani na bezpečnost

Pokud se vydáváte na sjezdovku, nikdy byste se neměli zapomenout pojistit. Pokud jedete do zahraničí, sjednejte si cestovní pojištění. Jednoduše vše vyberete a zařídíte na internetových srovnávačích jako je ePojištění.cz nebo Srovnejto.cz, kde uvidíte jednotlivé nabídky přehledně srovnané a vyberete si tu, která zahrnuje rizika adekvátní pro vaši cestu.


Tip na závěr: přečtěte si 5 tipů, jak si užít dovolenou naplno.