Možná namítnete, že zdravotní péče je v Česku zdarma. Analytici z firmy Netfinance.cz, která se zabývá porovnáním cen pojištění a dalších finančních produktů, však varují před jinými náklady, které s úrazem můžou vzniknout.

Na jaké další náklady se připravit?

Náklady na hlídání
Pokud se vaše dítě léčí se zraněním, je zřejmé, že jej nenecháte doma samotné, zvláště v mladším věku. Musí se o něj někdo postarat, a pokud nemůže nikdo z příbuzenstva, rodina stojí před těžkým dilematem.
Ze zákona má totiž každý rodič nárok na sociální dávku v případě ošetřování dítěte jen po dobu 9 dní. Ovšem třeba takové zlomeniny se léčí i přes 2 měsíce.
V praxi může nastat situace, kdy dítě v nemocnici pobude 2 týdny, načež jej pustí do domácího léčení. Kdo dítě pohlídá více než měsíc?
Rodiče mají možnost vzít si dovolenou, ovšem zřejmě jim nebude stačit. Dalším řešením je neplacené volno, což se negativně promítne na rodinném rozpočtu.
Řada rodin tudíž musí sáhnout po službách hlídacích agentur, které nejsou zrovna nejlevnější.

Náklady zaplacených aktivit
Představte si, že dítěti zaplatíte drahý letní tábor, a ono si den před odjezdem vymkne kotník. Peníze vám zřejmě propadnou.

Zdravotní pomůcky
Teď si ilustrujme mnohem smutnější situaci. V případě, že úraz bude vážnější, můžou vašemu dítěti zůstat trvalé následky. Kvalita jeho budoucího života bude záviset na jeho zdravotních pomůckách. S elektrickým invalidním vozíkem nebo terénním vozíkem bude moct cestovat, jezdit do přírody a podnikat řadu volnočasových aktivit. Ovšem toto speciální vybavení může stát desítky tisíc korun.

Řešením je úrazové pojištění

Úrazové pojištění pro děti vám může pokrýt neočekávané výdaje spojené s dětským zraněním. Dobrou zprávou je, že za ně zaplatíte zanedbatelnou částku, přičemž vás může ochránit před situacemi, které by vás vyšly na desetitisíce a statisíce korun. Jak si vybrat vhodné úrazové pojištění? Při volbě se zaměřte na to, jaké situace vašemu dítěti hrozí nejvíc, nebo by rodinný rozpočet nejvýrazněji postihly. Doporučuje se sjednat si pojištění pro případ krátkodobého úrazu, trvalých následků a invalidity. Naopak poněkud zbytečným připojištěním je denní dávka při pobytu v nemocnici.

Ušetřit na úrazovém pojištění můžete porovnáním cen na trhu. Díky online porovnání na portálu Netfinance.cz můžete získat úrazové pojištění už od 160 Kč měsíčně.


Přečtěte si také: Nejčastější úrazy, které vám hrozí při cyklistice