Luxus, zábava a 300 slunečných dní v roce. To jsou Emiráty

Pokud vás lákají Spojené arabské emiráty, je ten správný čas je navštívit. Rozhodně si tuto zemi nenechávejte na letní měsíce, kdy teploty dosahují až 45 °C. Příjemných 30 °C se naopak dočkáte v březnu a v dubnu. Obávat se nemusíte v tomto čase ani oblačnosti, země se pyšní 300 slunečnými dny v roce, pláží zalitých sluncem se tak dočkáte v průběhu téměř celého roku.

Kromě počasí jsou zájezdy do Emirátů oblíbené i díky vzdálenosti. Přímý let trvající pět a půl hodiny ze Spojených arabských emirátů dělá pro Čechy nejbližší exotickou destinaci. Mezi další přednosti pak patří bezpečnost a bohatý výběr ubytování. Díky své prestižnosti najdete v Emirátech téměř každou renomovanou hotelovou síť, vybírat je tak skutečně z čeho. Navíc veškerý servis nejen v hotelích, ale i co se občanské vybavenosti země týká, šlape na jedničku.

V neposlední řadě Spojené arabské emiráty lákají turisty z celého světa do zábavních parků a aquaparků. Těch najdete celou řadu v Dubaji, v Abu Dhabi i v Ras Al Khaimah.

Do Thajska se vydejte za podmořským světem, gastronomií i džunglí

Dovolenou v Thajsku by si neměli nechat ujít nejen milovníci podmořského světa. Kvůli šnorchlování mezi korálovými útesy, svítivými rybkami, hvězdicemi a sasankami se totiž do země vydávají turisté z celého světa.

Druhým největším lákadlem v Thajsku jsou buddhistické chrámy, které vám umožní nakouknout pod pokličku thajské kultuře. Za poznání ale zaručeně stojí i místní příroda a prvotřídní kuchyně, jejíž součástí je především pálivé kari, vynikající polévky a nudle na tisíc způsobů.

Pokud do Thajska vyrazíte, pak byste rozhodně neměli zůstat jen u opalování na pláži. Vydejte se do jednoho z mnoha národních parků, kde je k vidění doslova nedotčená příroda s nespočtem druhů opic a ptáků. Uvidíte bambusy, lotosy i orchidejové farmy. Nezapomenutelný zážitek si odnesete také z džungle, z jízdy na slonech, z fotografování s tygry, ze cvičení krokodýlů nebo z krmení opic. V Thajsku se rozhodně nudit nebudete.

Pokud nejsou Emiráty a ani Thajsko pro vás ty pravé destinace, můžete se v zimním čase vydat za sluníčkem i do dalších oblíbených zemí, jako je Srí Lanka, Bali, Egypt, Madeira, Maledivy, Kuba, Kanárské ostrovy nebo Dominikánská republika.