O Thajsku se říká, že je jednou z nejpřátelštějších zemí na světě. Nevěříte? Přesvědčte se o tom sami, a to třeba hned na severu země v městě Chiang Mai. Město je turistickým a náboženským centrem, řada místních ho navíc považuje za národní dědictví. Najdete v něm národní park Doi Suthep-Pui, jehož součástí je královská rezidence Doi Buak Ha, vodopády Huey Kaew a chrám Wat Phra Doi Suthep vystavěný na hoře Doi Suthem.

Jestliže vás národní parky lákají, pak je Thajsko tou pravou zemí. V horské oblasti na západě země se nachází národní park Erawan, kde se vám naskytne fascinující podívaná na stejnojmenný vodopád, setkat se ale můžete v parku i se slony, tygry nebo gibony.

Pokud před přírodou dáváte přednost poznání místní kultury a historie, pak navštivte historické město Sukhothai, které se pyšní krásnými chrámy a významnými památkami. Ty ale v hojném počtu najdete i v hlavním městě Thajska.

Co navštívit v Bangkoku?

Samotné hlavní město Thajska by vydalo na týdenní dovolenou. Je toho nespočet, co v Bangkoku vidět a co zažít. Pojďme se ale podívat na čtyři turisty nejnavštěvovanější památky.

Tou první je jednoznačně Královský palác, ve kterém bydlela až do roku 1946 thajská královská rodina, dnes sídlí v paláci Chitralada. Součástí Královského paláce je více jak stovka budov, pro dostatek soukromí a bezpečí jsou všechny stavby obehnány zdí. Turistům se zde naskytne možnost navštívit chrám, překrásné zahrady, nejrůznější honosné sály, haly a mnohé další královské prostory. Hojně navštěvovaný je také palác Vimanmek, který je specifický tím, že je postaven z týkového dřeva.

Další oblíbenou thajskou památkou je chrám Wat Phra Kaeo, znám také jako Chrám smaragdového Buddhy. Říká se, že krásnější a posvátnější stavbu v Thajsku a v celé jihovýchodní Asii nenajdete. Nevyrovná se jí ani chrámový komplex Wat Pho, který se pyšní 15 metrů vysokou a 46 metrů dlouhou sochou ležícího Buddhy.

Do Thajska se vydejte připraveni!

Plány, co navštívit by byly, nyní ještě vyvstávají otázky, čím platit v Thajsku, co očkování, jak je to s dopravou po Asii a co vízum? Tyto praktické informace zjišťujte zavčasu, a to nejlépe ještě před koupí dovolené, ať nejste po příletu do Thajska nemile překvapeni. Využít k tomu můžete papírového či online průvodce, odpovědi najdete i na cestovatelských portálech a na nejrůznějších internetových diskuzích, kde se můžete poradit se zkušenějšími cestovateli.